Cihat Arslan’dan oyunculara sitem: “Kulüp gerekli yaptırımları uygulayacaktır”

bencede

New member
Öznur Kablo Yeni Malatyaspor
Linki kaldır

Teknik Yöneticisi Cihat Arslan, “İznimiz haricinde 8-10 gündür gelmeyen oyuncularımız var. Natürel bu biraz çalışma noksanlığını birlikteinde getirdi. Kulüp bununla ilgili gerekli tedbirleri alıp, noterle gerekli yaptırımları kesinlikle yapacaktır. Hala daha 4 oyuncumuz gelmedi lakin kalanlarla çalışıyoruz.” dedi.
Malatya temsilcisi, Spor Toto Üstün Lig’in 31. haftasında 4 Nisan Pazartesi günü deplasmanda Medipol Başakşehir ile oynayacağı maçın hazırlıklarını Nurettin Soykan Tesisleri’nde teknik yönetici Cihat Arslan idaresinde sürdürdü.
İdman öncesi gazetecilere açıklama yapan Arslan, değerli bir rakiple karşılaşacaklarını söz etti.
Medipol Başakşehir’in varlıklı bir takıma sahip olduğunu aktaran Arslan, “Zorlu bir müsabaka olacak. Ulusal grup içinde başkaları eksiklerini giderdi fakat biz bu ortayı epeyce uygun geçiremedik.” dedi.
Ekipteki sorunların sürdüğünü bildiren Arslan, şu biçimde konuştu:
“Bazı oyuncular, yabancıların çoğunluğu Gaston Campi ve Philip Awuku dışında kendi müsaadelerini kullandılar. Bizim müsaademiz haricinde 8-10 gündür gelmeyen oyuncularımız var. Alışılmış bu biraz çalışma noksanlığını birlikteinde getirdi. Kulüp bununla ilgili gerekli tedbirleri alıp, noterle gerekli yaptırımları kesinlikle yapacaktır. Hala daha 4 oyuncumuz gelmedi lakin kalanlarla çalışıyoruz.”
Cihat Arslan, 19 yaş altı grubundan oyuncular aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Önümüzde epeyce fazla gün var. En yeterli biçimde hazır olmaya çalışacağız. Kaliteli bir lig oynanıyor. Bundan daha sonra oynayacağımız müsabakalarda iki ekip dışında genelde üst kümesi ilgilendiren fakat Rize ve Giresun ile de alt tarafı ilgilendiren maçlar oynayacağız. Kendimiz için olmasa bile bu ligin adaleti açısından ortaya direnç koymamız gerekiyor. İdman eksiği beni korkutuyor. İnşallah bunları giderip, lige oyun manasında olumlu bir geri dönüş yapmamız lazım.”
“Burada başımız dik gayret etmemiz lazım”
Cihat Arslan, kalan maçlarının güzel geçmesi için uğraştıklarını lisana getirerek, şu biçimde devam etti:
“Hafta sonu da gidip kiralık oyuncularımızı hem izliyorum tıpkı vakitte izlettiriyoruz. Bu ekibin düzey kaybettiği muhakkak lakin biz uğraşımızı devam ettirelim. Futbola ve işimize olan saygımızdan dolayı bu alanda en âlâ biçimde çalışmamız lazım. Bir de kaybedersek bile seneyi nasıl kazanabilirize döndürmemiz lazım. Bunun da atılımları olması gerekiyor, bu da alanda verdiğiniz uğraşla olur. Malatya kenti ‘bu benim grubum, düşse bile ben bu kadronun arkasındayım’ derse bu biçimde bir güç ve sinerji ortaya çıkartabilirsiniz. Biz bunu kaybettik, tekrar ortaya koymaya çalışıyoruz. Alışılmış ki Altay maçında yaşadığımız hakem faciasının da bunda epeyce büyük tesiri var. Ekip orada epey kırıldı. Kırılınca da ulusal maç içinde herkes kendine bakılırsa bir kenara çekildi ancak ben daima söylüyorum, burası bizim meydanımız, buradan çekilme üzere bir kaygımız yok. Bizim sonuna kadar burada başımız dik gayret etmemiz lazım.”
Ulusal ortada Gaziantep FK ile hazırlık müsabakası yapmayı planladıklarını lakin kâfi futbolcuları olmadığı için maç yapamadıklarını anlatan Cihat Arslan, “Gaziantep benim eski topluluğum, top oynadım, onlarda da Erol hocadan da özür diliyorum. Bu bizim istediğimiz bir şey değildi, onlara muvaffakiyetler diliyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.