Çebi şampiyonluğa inanıyor: “Sonuna kadar kovalayacağız”

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Beşiktaş’ın lideri Ahmet Işık Çebi, kulüp olarak hakem performanslarından duydukları rahatsızlık niçiniyle Türkiye Futbol Federasyonu’na bir ziyarette bulundu.
Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir ile hakem kusurları hakkında görüşen Çebi, “Hakem kusurlarından canı yanan Beşiktaş’ın lideri olarak buraya tekraren sefer geldim. misyonumun, birinci kademesini bu türlü yapmaya uğraş ettim. Ben gelmeden daha evvelden yapılan bir toplantı vardı. Sayın Ali Koç ve Sayın Ahmet Ağaoğlu katılmış. Sayın Süleyman Hurma da keza. Ben toplantıya yetişemedim. Topluluğun istediği yansıları vermenin ölçüsünü ayarlamak zorundayım. Ben kulübün bürokrasisini yönetmek zorundayım. Benim bunları yapmadığım biçimde algı yapılmasını yanlışsız bulmuyorum. Büyük çaba edildiğini biliyorum. Samimi bir şey söz etmek istiyorum, dönem sonunu geçtikten daha sonrasında yahut geçmeden dahi, Türk futbolundaki hakemlik sıkıntısının, şu anki çalışmalarla biteceğini hissediyorum. VAR hakemleriyle, saha hakemlerinin birbirinden ayrılması gerektiğini düşünüyorum. Ceza kurumu da mükafat kurumu üzere kullanılmalıdır. Şayet bir hakem yanlış yaptıysa, ceza verilmesi gerektiğini düşünüyorum. TFF’nin, Kulüpler Birliği’yle yürüttüğü çalışmanın meyvesini vereceğini düşünüyorum. Beşiktaş’a verilen ziyanla ilgili uğraş verdiğimin bilinmesini istiyorum. Bunu gerçek biçimde yürütmek zorundayım. Ben, Beşiktaşım için gerekeni hakikat bildiğim yolda yapmaya devam edeceğim. TFF’nin bakışının hayli daha olumlu olduğunu söyleyebilirim. Daha dikkatli ve titiz bakmaları gerektiğini kendileri de kabul ediyorlar. Televizyonların karşısına geçerek, elimizi masaya vurarak, bağırarak çağırarak, uygunların de berbatların de yandığı bir ortamın bir Beşiktaşlı olarak bana yakışmadığını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.
Siyah-beyazlı grubun bu dönem ortaya koyduğu performansa ve maksatlarına de değinen Çebi, “Futbol ve sonuç prestijiyle, önümüzdeki 60 puanın nasıl dağılacağını vakit gösterecek. Sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağımıza ve olacağımıza inanıyorum. Ben bu biçimde inanıyorum, biliyorum herkese garip geliyor. Ben, şampiyonluk istiyorum. Bunu başaran hocayla fazlaca daha memnun bir çalışma ortamı olacaktır. Hocanın kadro üzerindeki tesiri ve onlarla olan yakınlığı, benim için diğer bir kriter, müşahede olacaktır. Hocanın şu ana kadar bu konularda başarılı olduğunu görüyorum.” biçiminde konuştu.