Çalımbay’dan Sergen Yalçın açıklaması

bencede

New member
Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Sergen Yalçın’ın Beşiktaş teknik yöneticiliği misyonundan istifa etmesinin kendisini üzdüğünü söylemiş oldu.

Çalımbay, Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafınca Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Rıza Çalımbay ile Spora Dair” isimli söyleşi programına katıldı.

Burada, “Sergen Yalçın’ın istifasının akabinde isminiz Beşiktaş ile anılıyor. Teklif geldi mi? Gelirse ne yapacaksınız?” biçiminde yöneltilen soruyu yanıtlayan Çalımbay, “Ben bugün o şeylerden epey uzaktım. Buraya gelmedilk evvel antrenmandaydım. İdmandan buraya yetiştim. Artık o soruya şu anda yanıt vermem uygun değil.” dedi.

Üstün Lig’in 16. haftasında 13 Aralık Pazartesi günü alanlarında Galatasaray ile oynayacakları kritik maça odaklandıklarını vurgulayan Çalımbay, “Bu hafta biliyorsunuz epey kritik bir maçımız var. Çok kıymetli bir Galatasaray maçımız var, her şeyimizle oraya odaklandık. Doğal ki Sergen hoca ile birlikte Beşiktaş’ın şampiyonluğunda bir sürü şeyler yaşadık. O da benim üzere altyapıdan çıktı geldi. Onun için tabi ki de üzüldük işin açıkçası. Lakin şu anda o denli bir şey yok, şu anda o soruya yanıt vermem de mümkün değil.” diye konuştu.

“Tek gayemiz taraftarımızın önünde kazanmak”

Söyleşinin akabinde basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Çalımbay, ligde son 2 hafta uygun oynayarak kazandıklarını anımsattı.

Ligde Galatasaray üzere güzel bir kadroya karşı gayret edeceklerini lisana getiren Çalımbay, şöyleki devam etti:

“Galatasaray epeyce disiplinli bir grup. Biz de ona bakılırsa hareket edeceğiz. Kesinlikle bizim buradan puan ya da puanlar almamız gerekiyor, buna hayli muhtaçlığımız var. Zira ligin ikinci yarısına düzgün bir biçimde girmemiz lazım, grup olarak bunun şuurundayız. Tek gayemiz taraftarımız önünde kazanmak. Onun için her şeydilk evvel en büyük isteğimiz taraftar takviyesi. Taraftar dayanağımız fazlaca düzgün olursa olacağına da inanıyorum, taraftarımızla birlikte inşallah bir zafer kazanacağız.”

Galatasaray’ın Avrupa ve ligdeki ağır maç programını da kıymetlendiren Çalımbay, sarı-kırmızılı ekibin hayli geniş bir takıma sahip olması niçiniyle eza yaşamayacağını söz etti.