Burak Elmas: “TFF’yi istifaya davet etmiyorum, bu bir mecburiyet”

bencede

New member
Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, düzenlediği basın toplantısında TFF Disiplin Konseyi cezaları ve MHK atamalarına yönelik açıklamalarda bulundu.
Burak Elmas’ın açıklamalarından öne çıkanlar:
“Her şeydilk evvel ben bir Galatasaraylıyım”
“goreve geldiğimizden bari basının önüne fazla çıkmamaya ihtimam gösterdik. Sizlerin önüne çıkmak beni memnun etmiyor. Sizlerin önüne mümkün olduğu kadar çıkmak istemiyorum ve konuşması gereken antrenörlerin konuşmasını istiyorum. Bugünkü basın toplantısından farklı beklentiler olduğunu biliyorum. Bağırmak, çağırmak, yumruğunu masaya vurmak. Lakin bu açıklamaların tesiri kısa. bu biçimde bir beklentiniz var ise, bugün bunu goremeyeceksiniz. Bizim emelimiz tanınan olmak değil, Galatasaraylı olarak doğruları yapmak. Şu unutulmasın, her şeydilk evvel ben bir Galatasaraylıyım.”
“Türk futbolu tabanı görmüş durumda”
“Bugün ortasında bulunduğumuz durumda, Türk futbolu tabanı görmüş durumda. Yaptığım açıklamaların hepsinin gerisindeyim. her insanın eşit kaidelerde çaba edebildiği ve bizlerin, kulüplerimizi daha yeterli yöneterek birbirimizi üste çektiğimiz bir sistem istiyoruz. Kendimize değil, Türk futboluna adalet istiyoruz.”
“TFF’yi istifaya davet etmiyorum, bu bir mecburiyet”
“Galatasaray’ın maçını makûs yöneten bir hakeme sonraki hafta maç vermenin, ‘Siz Galatasaray’a karşı yanılgı yapsanız da bunu geçiştiririz’ demek olduğunu, hakemlere bu biçimde bir bildiri olduğunu biliyoruz. Mevcut federasyon kulüplere karşın nazaranvine devam etmekte kararlı. TFF’yi istifaya davet etmiyorum, bu bir mecburiyet. Hak bağırarak, çağırarak savunulmuyor. Geçtiğimiz yıllarde bunu yapan biroldukça kulüp gördük, vakit zaman da bizim kulübümüz bunu yaptı. Tıpkı hatalara, farklı kişi ve kuruluşlarda verilen farklı cezalar kıymetlidir. Bütün kararlarda ve cezalandırmalarda herkese eşit adalet istiyoruz. Galatasaray’ın adaletli bir ortamda nasıl performans gösterdiğini bu dönem Avrupa’da gördük. Bu iş bu biçimde giderse başka büyük kulüpler de bizimle birebir noktaya gelecektir.”
Ayrıntılar birazdan…