Burak Elmas kıymetli açıklamalarda bulunuyor! İşte ayrıntılar…

bencede

New member
Galatasaray lideri Burak Elmas, gündeme dair değerli açıklamalarda bulunuyor.
Elmas, “Ümit ediyorum ki Galatasaray lideri olarak, son sefer karşınıza çıkıyorum. Aday değilim.” formunda konuştu ve başkanlık için aday olmayacağını duyurmuş oldu.
Burak Elmas, “Galatasaray kıymetlerine maalesef hiç yakışmayan, organize biçimde yapılan olağanüstü Divan Şurası’ndaki telaffuzlarla ilgili karşılık vermek; aslında artta ne kadar berbat, şahısların kendi egolarının, iktidar gayretlerinin olduğu konusunda bilgilendirmek istedim. 50 M€ olan ekip maliyetini, 27 M€’ya indirdik. Bu yatırım, Galatasaray’ın geleceği ismine olumludur. Yüksek maliyetli oyunculardan boşalan noktaları, uygun maliyetli oyuncularla değiştirdiğimiz vakit daha uzun ve sürdürülebilir bir muvaffakiyet gelecektir.” tabirlerini kullandı.
“İndirim aldık”
Galatasaray lideri, “85 Milyon TL vadesi geçmiş borç ödedik. Bunların hepsi olağan genel heyetten 6 ay prestijiyle yapılanlardır. 21 Milyon TL vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık. Açılan davalarda 16.2 Milyon TL indirim alarak uzlaşmaya gittik. Galatasaray Adası’nı tekrar ilişkin olduğu üzere Galatasaray Spor Kulübü’ne hiç bir kiracı olmadan üzerinden kazandırdık. Kemerburgaz için tüm müsaadeleri aldık. Yeni gelen idare de Kemerburgaz için onayı çıkmış bir arazi bulacaklardır.” dedi.
Elmas, “Florya, Galatasaray’ın geleceğinin, borçlarını ödeyebilecek, geleceğe dönük işletme sermayesi kazandırabilecek bir proje yaratmak ismine Emlak Konut’la, onların özelleştirmeden almış olduğu arazi, yani bizim toprağımızın 3 katı olan araziyi satın almak üzere anlaştık.” diye konuştu.
Devamı geliyor…