“Burada hayallerimi tamamladıktan daha sonra…”

bencede

New member
Trabzonspor’un genç oyuncusu Abdülkadir Ömür, ligin uzun bir maraton olduğunu fakat başkan durumda bulunduklarını ve bunun keyfini sürdürdüklerini söylemiş oldu.
Abdülkadir Ömür, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Göztepe ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili grubun idmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Bordo-mavililerin genç oyuncusu, geçen dönemin 8. haftasında Abdullah Avcı’nın nazaranve gelmesiyle yükselen bir performanslarının olduğunu, grup halinde yeterli savunma, düzgün hamle yaptıklarını lakin dönem başında kaybedilen puanlar niçiniyle ligin üstünde tutunamadıklarını belirtti.
Bu döneme da şampiyonluk parolasıyla çıktıklarını tabir eden Ömür, “Çok uygun kadro kuruldu, fazlaca düzgün oyuncular alındı. Dönem başından beri bu plana sadık olmaya çalışıyoruz. Herkes kendi misyonunu yapıyor. İnanılmaz bir ortam var. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Her maç üstüne koya koya galip gelmek istiyoruz. Lig uzun bir serüven fakat önderiz ve bunun keyfini sürüyoruz.” dedi.
“Herkes şampiyonluk bekliyor”
Abdülkadir Ömür, “Başkanımız, hocamız, topluluğumuz ve taraftarımız herkes şampiyonluk bekliyor.” diyerek şu biçimde devam etti:

“Çok uzun müddettir şampiyon olamıyoruz. her insanın istediği üzere yerli oyuncular da bu şampiyonluğu istiyor. Bu bizim üstümüzde sorumluluk yaratmıyor daha hayli bizi hırslandırıyor. Biz de bu kadrosu şampiyon olarak görmek istiyoruz. kimi vakit ben oynuyorum, kimi vakit Yusuf kimi vakit öbür bir kişi oynuyor. Tek emelimiz bu kenti özlediği şampiyonluğa ulaştırmak. Bu bizim için dehşet değil, bizi daha fazla motive ediyor. Elimizden gelen her şeyi dönem sonuna kadar yapacağız. Yerli ve yabancı ayırt etmek istemiyorum. Çok âlâ ortamımız var. Bence Türkiye liginde ki gruplarda aile ortamı olarak en güzel kadroya sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bunu yabancılar da lisana getiriyor. Bunu en düzgün biçimde devam ettirip, dönem sonuna kadar üstteki düzeylerde oynayıp özlediğimiz şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz.”
“Yavaş yavaş kendimi buluyorum”

Abdülkadir Ömür, kendisine yapılan tenkitlere ait ise şunları söylemiş oldu:

“Eleştiriler daima oluyor. Bir futbolcu olarak buna açık olmak zorundayız. İnişli çıkışlı performanslarımız olabiliyor. Hürmet duyuyorum. Geriye dönüp baktığımızda kimi şeyler yanlış gittiğinde sorunu öteki yerde değil kendimizle yüzleşerek aramalıyız. Taraftarlarımızın yahut kimi basın mensuplarımızın tenkitlerine maruz kalınca kendimi check-up etmek istiyorum. Daha güzel nasıl olabilirim onu düşünüyorum. En düzgün maksadım Trabzonspor’a faydalı olmak. Tenkitleri ört bas edip performansımı üste çekmek istiyorum. Yavaş yavaş kendimi bulduğuma inanıyorum. Makus olduğum periyotlarda de idmanlarda daha fazla çalışıp, her insanın özlediği ve izlemek istediği Abdülkadir için çalışıyorum.”
Alanya maçında sol bek oynadığını lisana getiren genç oyuncu, “kimi vakit orta saha kimi vakit sağ açık oynuyorum. Hocamız nerede beni görüyorsa ben orada oynamaya çalışıyorum. Kendimi rahat hissettiğimiz durumlardan biri 10 numara.” dedi.
Dönem başından bu yana özel bir antrenörü eşliğinde de çalıştığını anlatarak, “İstanbul’dan haftanın 2-3 günü geliyor. Yemek, idman programı öncesi ve daha sonrası iki kısma ayırıyoruz, daima çalışıyoruz. Genç yaşta önümüzde uzun serüven var. Hamsik de bize örnek. Yaşlı bulunmasına rağmen daima kendi hocasıyla müsaade günlerinde de idmanlar yapıyor. Ben de dönem başından beri bu biçimde adım attım. Toplumsal medya kullanmadığım için bu yaptıklarımızı açığa çıkaramıyoruz.” diye konuştu.
“İngiltere’den önemli teklif almıştım”
Abdülkadir Ömür, İngiltere’den daha evvel transfer teklif aldığını belirterek, “Sayın liderimiz bunu açıklamıştı. İngiltere’den çok önemli bir teklif almıştım lakin iki ağır sakatlık yaşadım. Benim önceliğim Trabzonspor ile kupalar kazanmak. İki kupa kazandık, inşallah şampiyonluk kupası da olur. Burada hayallerimi tamamladıktan daha sonra maksadım Avrupa’ya gitmek, İspanya, İngiltere liginde oynamak. Kendimi daha fazlaca geliştirmek istiyorum.” sözünü kullandı.
Taraftar takviyesi

Fenerbahçe maçında taraftarlara vermiş olduğu takviyeden dolayı teşekkür eden genç oyuncu, şunları söylemiş oldu:

“Bu maç taraftarlarımıza sahiden teşekkür etmek istiyorum. Çok büyük birlik vardı. Penaltı konumunda da inanılmaz baskı oluşturdu. Islıkla birlikte. Bizim bile kulaklarımız sağır olmuştu. Erce ağabeyle hatta demin konuştuk. Buraya gelmeden. Hatta dedi ki, “O penaltı durumunda o kadar ıslık oldu ki ben rahatsız oldum. Hakemi de etkilemiş olabilir.” Zira biz o baskıyı yapmasaydık tahminen de VAR’a gidilmeyecekti. Taraftarımızdan bu güç, sinerjiye muhtaçlığımız vardı. Onlara hayli teşekkür etmek istiyorum. Çok uygun performans sergilediler. Onlar bizim sahanın haricindeki gücümüz. Her hafta onlardan dayanak bekliyoruz.”
“Kulağımızı kapatıyoruz, görmemezlikten geliyoruz”

Abdülkadir Ömür, 7 golle ligde gol krallığında birinci sırada yer alan Yunan futbolcu Bakasetas’ın grup için epey kıymetli bir oyuncu olduğunu belirterek, şu biçimde konuştu:

“Türk oyuncularla epey samimi. Türkçe bile latife yapan oyuncu. Türkleri de hayli seviyor. Daima birlikte yemeğe gidiyoruz. Türk arkadaşlarla vakit geçirmeyi seven bir insan. İdare, hocalar onu hayli hoş karşıladıkları için kolay adapte oldu. Daha fazla vakit geçirerek grupta aidiyet ortamını oluşturmak istiyor. Aile ortamına girmemizi istiyor. Deneyimleri var. Hamsik de bizle yemeğe geliyor. Hamsik senelerca İtalya’da oynadı üst seviye. Oradaki deneyimlerini şampiyonluk yolunda deneyimlini anlatıyor. Kulağımızı saha dışına kapatıp saha içine odaklanmak istiyoruz.”
Abdülkadir Ömür, Fenerbahçe maçından daha sonra yaşan gelişmelere ait olarak da, “Kulağımızı kapatıyoruz görmemezlikten geliyoruz. Hakkımız olan 3 puanı kazandık, en âlâ olan taraf bizdik, sonuna kadar çaba ettik. Fenerbahçe ile maçlarımız zevkli geçiyor, biz keyif alıyoruz onlarla oynamaktan. Onlara hürmet duyuyoruz. Birtakım şeylerin ardına sığınmak gerekmiyor. O gün biz daha yeterliydik ve biz kazandık. Göztepe maçı önümüzde var. Bu maçı kazanıp Fenerbahçe maçını taçlandırmak istiyoruz. Her maç kazanarak devam etmek istiyoruz.” formunda konuştu.