“Bizim ekipte da potansiyel bir Haaland var…”

bencede

New member
Atakaş Hatayspor’un Gürcü oyuncusu Saba Lobjanidze, teknik yönetici Volkan Demirel’in gelecekte epeyce daha başarılı olacağını söylemiş oldu.
Tecrübeli oyuncu, Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada kamp yaptıkları Antalya’da AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Kamp sürecinde 1 hazırlık maçı yaptıklarını ve 3 müsabakaya daha çıkacaklarını hatırlatan 27 yaşındaki oyuncu, ligde oynayacakları Giresunspor müsabakasına âlâ hazırlanacaklarını aktardı.
Süper Lig’in birinci 6 maçında 1 puan aldıklarını hatırlatan Lobjanidze, “Aslında dönem başlangıçları hakikaten epey değerlidir. Biz hakikaten çok makus bir dönem başlangıcı yaşadık. daha sonra işleri düzelttik, puan ve puanlar almaya başladık. Lakin bu futbol, berbat başlasanız da iş bitmiyor. daha sonrasında kendinizi toparlamanız için aşikâr bir vaktiniz oluyor. Biz de bu süreçte işleri düzelttiğimizi düşünüyoruz.” sözlerini kullandı.
Teknik yönetici Volkan Demirel ile değerli bir çıkış yakaladıklarını ve gelecekte hayli daha düzgün olacaklarını anlatan Lobjanidze, şöyleki devam etti:
“Gerçekten çok düzgün bir hocayla çalışıyoruz. Dayanılmaz bir meslek. Geçmişe baktığınız vakit Türk futbolunu epeyce uygun bildiğini düşünüyoruz. Bu bahse hakikaten hayli hakim ve bunu bize güzel yansıtıyor. Uygun bildikleri var ve bize bunu olumlu manada geçiriyor. Hocanın bir gücü olduğunu biliyoruz. Gelecekte fazlaca değerli işler yapacağını düşünüyorum.”
“Büyük maçları seviyorum”
Saba Lobjanidze, Harika Lig’de büyük kadrolara karşı oynamayı ayrıyeten sevdiğini belirtti.
Hücum oyuncusu, orta dönüşünde Fenerbahçe ve Galatasaray üzere güçlü maçlara çıkacaklarının hatırlatılması üzerine, “Her maça farklı hazırlanıyoruz. Her maça ona göre motive oluyoruz ve büyük maçlara gelince o maçlarda oynamayı hakikaten seviyorum. Oralarda performans göstermek sahiden çok kıymetli ve bende bu biçimde maçları fazlaca seviyorum.” diye konuştu.
En büyük maksadının önündeki maç olduğunun altını çizen Saba Lobjanidze, “Gerçekten yalnızca kadrom ve kendi adıma uygun bir dönem olmasını hedefliyorum. Ben bunun için çalışıyorum. Amaçlarımıza maç maç bakıyoruz. Benim için en büyük maksat gelecek maçtır. daha sonrasında bir daha gelecek maç olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.
Ligde epey daha âlâ bir durumu hak ettiklerini anlatan Lobjanidze, şunları aktardı:
“Hedefimizin daha üstü olduğunu biliyorum. Aslında bu yüzden Volkan hocanın bize gelişi, futbol manasında ayrıntıları, bize kattığı olumlu güç tahminen de bu yüzden başarılı olduk diyebilirim. Zira o geldikten daha sonra sahiden grubun havasında müspet bir değişiklik oldu. O yüzden maksadımız birinci 8 diyebilirim.”
“Arda’nın büyük bir geleceği var”
Saba Lobjanidze, Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’in büyük bir geleceği olacağını söz etti.
Tecrübeli oyuncu, kendi konumunda Muhteşem Lig’den hangi isimleri beğendiği sorusuna, şu karşılığı vererek kelamlarını tamamladı:
“Aslında kendi konumumda nitekim âlâ isimler var. örneğin Fenerbahçe’de Enner Valencia diyebilirim. Arda Güler’in sahiden büyük bir geleceği var. Galatasaray’dan Kerem ve Yunus’u söyleyebilirim ancak söyleyemediğim, aklıma gelmeyen isimler de var. Bizde de baktığınız vakit potansiyel bir Haaland var, o da Bertuğ.”