“Benim için bir birinci oldu”

bencede

New member
Fenerbahçe’nin Güney Koreli futbolcusu Kim Min-jae, Muhteşem Lig’de Trabzonspor ile oynadıkları maçta zorlama bir kararla kırmızı kart gördüğünü savundu.
Kim Min-jae, birinci sarı kartı erken görmesinin kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, “daha sonrasında aslına bakarsan oyunda kaldığım mühlet boyunca bu noktada takılı kaldım. Üzerine ikinci sarı kart. aslına bakarsanız futbolu bilen beşerler da oyun dışı bırakılmam için zorlama bir karar verildi diye düşünüyor. Ben mesleğim boyunca bu oyunu her vakit kurallar çerçevesinde oynamaya çalıştım. En son kırmızı kartımı 2017 döneminde gördüm.” sözlerini kullandı.
“Bu en üst düzeyde futbol oynadığım 5 yıllık mesleğimde benim için bir birinci oldu, sanırım Türkiye’de bu biçimde tecrübelerimiz olmak zorunda.” diyen Güney Koreli oyuncu, şunları kaydetti:
“Çok üzüldüm lakin elimden gelen hiç bir şey olmadığı için bir şey yapamadım. Yani grup olarak bu yaklaşıma karşı ne yapabilirdik, onu da bilmiyorum. bu biçimde bir şeyin grubumu Alanyaspor maçında yalnız bırakmama sebep olması benim için daha da üzücü. Fenerbahçe olarak karşılaştığımız tüm zorluklarla taraftarlarımızın da dayanağı ile uğraş edeceğiz. Bu da bizim en kıymetli vazifemiz. Zira dönem sonunda onları keyifli etmek bizim için her şeyden değerli ve bunun değerinin farkındayız. Deplasman dönüşümüzde taraftarlarımızın yanımızda olması bizleri epey duygulandırdı. Onların sevgisine layık olacağız ve dönem sonu şampiyon olarak onları keyifli edeceğiz.”