Belediye başkanı Casteldaccia katliamı: “Fare gibi ölü”

ahmetbeyler

New member
Biri diğerini kurtarmaya çalışacaktı; Casteldaccia'dan (Palermo) beş işçi, atık su terfi tankında bazı işler yaparken bu şekilde öldü. Durumu ağır olan altıncı bir işçi hastaneye nakledildi ve entübe edildi. “Ne yazık ki fareler gibi öldüler“, Bunun gibi Giovanni di Giacintobelediye başkanı Casteldaccia, ile “Mattino Cinque Haberleri“: “Birbirlerine yardım etmeye çalışıyorlardı ama maalesef başarılı olamadılar.”

“İş açısından bakıldığında bir başka trajedi – diye devam ediyor belediye başkanı – sabahları bir parça ekmek için dışarı çıkan insanların artık evlerine, ailelerinin yanına dönmemeleri doğru değil.” Yeniden yapılandırmaya göre, ilk üç işçinin ayağa kalktığını göremeyen diğer iki işçi ne olduğunu anlamak için çukura indi. Alarm, şüpheli hale gelen ve yardım isteyen ekibin yedinci üyesi tarafından verildi. “Birincisi indi ve kendini kötü hissetti, yardım istedi, ikincisi ise indi ve kendini kötü hissetti, vb. Birer birer dışarı çıktılar ve ne yazık ki ölümü gördüler. Şans eseri ne olduğunu anlayan yedinci kişi yardım çağırmak için kaçtı. Muhtemelen bunu fark edecek zamanları olmadı”, diye bitiriyor Di Giacinto.

Katliamın beş kurbanı: Epifanio Alsas70 yaşında; Giuseppe Miraglia47 yaşında; Roberto Raneri51 yaşında; Ignazio Giordano59 yaşında ve Giuseppe La Barbera, 28 sene. Partinico'dan Epifanio Alsazia, Casteldaccia'nın doğu bölgesindeki kanalizasyon tankının bakım işi için Amap sözleşmesini kazanan Quadrifoglio group srl şirketinin ortak sahibiydi. Yine Partinico'da ikamet eden Ignazio Giordano, San Cipirello'da (Palermo) ikamet eden Giuseppe Miraglia gibi Quadrifoglio'nun bir çalışanıydı. Alcamo'da (Trapani) ikamet eden Roberto Raneri de Quadrifoglio ile çalıştı. Giuseppe La Barbera ise Amap'ta geçici işçiydi.