“Başkanımız rica etti, ben de kabul ettim”

bencede

New member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, 5-2 kazandıkları Aytemiz Alanyaspor galibiyetini beIN SPORTS’a kıymetlendirdi.
İsmail Kartal’ın maç sonu açıklaması şöyle:
“Çok hoş bir maç oldu. Seyir zevki devasa yükseklikteti. Biz düzgün çalışıyoruz. Her hafta oyunumuzu geliştiriyoruz. En değerli oyuncularımızın olmamasına karşın elimdeki sağlıklı oyuncularla rakibi hayli âlâ tahlil ettik. Bu maçı da kazanmaya gelmiştik. Çok hoş ortamımız var, fazlaca hoş bir hava yakaladı. Alanyaspor’a 5 gol atmak… 5 golün dışında hayli net konumlarımız var. 2-0’da oyunu dengelemem gerekiyordu. Önde baskı yaparken, kalemizde gol gördük. Oyunu çevirmeyi bildik. Oyuna giren üç oyuncumuz gol attı. Yükselen performansımız var.
Her gün Samandıra’da rakipleri epeyce düzgün tahlil ediyoruz ve oyunculara bunu hayli net anlattığımı düşünüyorum. Birinci gol tesadüf değil, biz çalıştık. Oyuncularımız tebrik ederim. Benim idmanlarım fazlaca tempolu, epey zevkli. Gece gündüz kadronun gelişimi için takımımla çalışıyorum. Oyuncular da verdiğim emeği görüyor ve onlar da çalışıyor. Birbirimize inanıyoruz. Oyuncularıma hürmet duyuyorum, onlar da bana güveniyor. Alanyaspor’a bilerek topu bıraktık. daha sonrasında neler yapacağımızı çalıştık. Oyuncularımız yüreklerini ortaya koyuyor. Çalışıyoruz lakin maçı ne kadar isteyeceğiz, bu da kıymetli. Hepsini anlattım ve ekip da gereğini yaptı. Bu galibiyeti büyük Fenerbahçe taraftarına armağan ediyorum. Onları Konyaspor maçına bekliyorum.
Arda Güler oyuna ne vakit girecek, ne vakit birinci 11 oynayacak, bunları planladım. Bu maçta da tam vaktinde oyuna aldım. Oyuna gireceği bir ortam vardı, bizim evladımız. Mesut Özil ağabeyinin yerine girdi. Onu koruyoruz, kolluyoruz. Arda’nın önü açık. Arda Güler üzere hayli oyuncumuz var. Onlarla ilgili plan yaptım. Haftanın 3-4 günü onlara ekstra egzersizler yaptıracağız. Liderimiz rica etti, ben de kabul ettim. esasen Samandıra’da kalıyorum, bu ekstra egzersizleri yapacağız. Üst seviye oyuncularımız var, onlarla çalıştığım için epey memnunum. kimi vakit birtakım isimleri oynatmıyorum. Onlara bunu anlatıyorum ve ikan ediyorum. ‘Tamam hocam’ diyorlar. Bize takviye oluyorlar. bu türlü devam edeceğiz.”