Başkan Sert: Düzcespor aşkı, pürüz tanımaz

Hasan

Global Mod
Global Mod
Evli ve bir çocuk babası olan 47 yaşınadki Sert 47, 8 yaşında havale geçirmesi kararı beden kasları gelişmediği için engelli kaldı. Tekerlekli sandalyeyle hayatını sürdürmek zorunda kalan Sert, 12 yaşında arkadaşlarının teklifiyle şu anda TFF 3. Lig 2. Grup’ta uğraş eden Bitexen Düzcespor maçını izlemeye gitti.

Trübünlerde gördüğü coşkuyla o günden beri grubuna tutkuyla bağlanan Sert, “Kırmızı Şimşekler” taraftar kümesine katılarak Düzcespor’a deplasmanda dahi dayanak vermeye çalışıyor.

Pürüzüne karşın gönül verdiği kırmızı-lacivertliler yardımıyla hayata sıkı sıkıya tutunan Sert, maç günleri tezahüratlar eşliğinde taraftarlarla stada seyahat ediyor.

“Düzcespor aşkı, mani tanımaz”

Diyaliz hastası eski eşini 10 yıl evvel kaybeden Lider Sert, her türlü kaidede Düzcespor’u desteklemeye çalıştığını tabir ederek, “Çocukluğumdan itibaren futbolu fazlaca seviyorum. Arkadaşlarımla yağmur çamur demeden Düzcespor’u destekliyoruz. Çocuk yaşlarda arkadaşlarım ’Düzcespor maçına götürelim’ dediler. Maça gittik ve o gün Düzcespor aşkımız başladı.” dedi.

Pürüzleri başında bitirdiğini lisana getiren Sert, “Stattaki atmosfer fazlaca farklı, onu gördükten daha sonra maçlara gitmeyi hiç bırakamadım. Manileri başımda bitirdim. Düzcespor aşkı, mahzur tanımaz.” sözünü kullandı.

“Her maçta yanımızda oldu”

Taraftar kümesi başkanı Buyruk Kirazoğlu da Sert’in her maçta kendileriyle seyahat ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kırmızı Şimşekler taraftar kümesi olarak Düzcespor’un her maçına yıllardır gideriz. Lider ağabeyimiz de bizleri hiç bir maçta yalnız bırakmamıştır. Deplasmanlara da geldi, Düzce’de oynadığımız maçlarda da vardı. Beşikten mezara kadar sevmeye devam edeceğiz. Düzcespor maçı olduğu vakit bizim için her şey duruyor. Düzce, bizim için aşk demek.”

Kirazoğlu, Sert’in biroldukça taraftardan daha fazla Düzcespor’a dayanak verdiğini, her vakit yanlarında gruba takviye olduğunu kelamlarına ekledi.

AA