Aytemiz Alanyaspor, Emirhan Aydoğan’a imzayı attırdı

bencede

New member
Üstün Lig gruplarından Aytemiz Alanyaspor, Spor Toto 1. Lig temsilcisi Bursaspor’dan ayrılan 24 yaşındaki oyuncu Emirhan Aydoğan’ı 3,5 yıllığına takımına kattı.
Kulüp lideri Hasan Çavuşoğlu, Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza merasiminde, Emirhan Aydoğan’ın turuncu-yeşilli grupta başarılı olacağına inandığını söylemiş oldu.
Devre içindeki birinci transferlerini gerçekleştirdiklerini aktaran Çavuşoğlu, “Daha evvel Bursaspor’da futbol oynamış Emirhan Aydoğan kardeşimiz artık Alanyaspor formasını terletecek. Emirhan hem deneyimli tıpkı vakitte yeterli bir futbolcu. Emirhan’ın maksatlarına ulaşacağına ve Alanyaspor’a fazlaca katkı sağlayacağına inanıyoruz. Transfer iki tarafa da güzel olsun.” dedi.
Çok fazla transfer yapmayı planlamadıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, Babacar’ın ayrılışı ve Famara’nın da Afrika Uluslar Kupası’nda olması niçiniyle forvet desteği düşünüp düşünmedikleriyle ilgili soru üzerine, “Babacar ile daha evvel hocamız çalıştı. Bundan daha sonraki süreçte bize uymadığı tabir edildi. Futbolcu da aslına bakarsanız Avrupa’ya gitmek istediğini söylemiş oldu. Mukavelemiz buraya kadardı. Biz de mukavele uzatmadık. O da gitmek istedi. Kendisine teşekkür ettik. Hoca kadro içerisinde yer değişikliği yapacaktır.” tabirlerini kullandı.
“Burada oyunculara epey kıymet veriliyor”
Yeni transfer Emirhan Aydoğan, Alanyaspor’a geldiği için fazlaca keyifli olduğunu kaydetti.
Alanyaspor’un Türkiye’de dikkat çeken bir kulüp olduğunu aktaran Emirhan, “Burada oyunculara fazlaca kıymet veriliyor. Bunu hissediyorum. Buraya katma bedel katmaya geldim. Orta ve kısa vadede kendimi en güzel biçimde gösterip, ulusal ekibe gidebilmeyi, daha sonrasında da ülkemi Avrupa’da uygun bir biçimde temsil edebilmeyi istiyorum. O denli bir gayem var.” sözlerini kullandı.