“Armamıza 5 yıldızı koyacağız”

bencede

New member
Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gündeme dair basın toplantısında, gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu.
“Trabzonspor Lideri, Kulüpler Birliği Lideri olduğu surece Kulüpler Birliği çalışmalarına katılmama sonucu aldık” diyen Koç, 2023-2024 döneminden itibaren de 5 yıldızlı formalarla uğraş edeceklerini duyurdu.
İşte Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar;
“Cumartesi günü oynanan maçta yaşanılanlar, biz Fenerbahçelilerin tahammül hududunu aşmıştır. Bir ekibin 38 yıl daha sonraki şampiyonluğu yahut rastgele bir ekibin şampiyonluğu bizi ilgilendirmez. Fakat hiç bir şampiyonluk, öteki bir kadroya lisan uzatma hakkını vermez.”
“Sayın Cumhurbaşkanımızın, onun liderliğinde bu terör örgütüyle verilen bir uğraş var. ‘Fenerbahçe, bu sürecin en büyük mağdurlarından biri’ diyor. Cumhurbaşkanımız, Fenerbahçe’nin, bu vatanın bu örgütten kurtulması için uğraş verdiğini söylemiştir.”
“Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Fenerbahçe’nin duruşundan bahsetmiştir. İçişleri Bakanımıza da teşekkür etmek gerekiyor. Şampiyonluk kutlamalarında ’38 yıl daha sonra gelen şampiyonluk’ sözünü kullanarak devletimiz tarafınca da bunu onaylamıştır. Kongre üyemiz olarak o manzaralar bizi üzse de…”
“Trabzonspor uzun vakit daha sonra şampiyon oldu. 2010-11 döneminde bize kaybettikleri şampiyonluğu hala hazmedemediler. TFF’nin özerkliği ve objektifliği tartışılır hale gelmekten hayli ötede bir noktadadır. Başakşehir’e kaptırdıkları şampiyonluktan daha sonra da TFF’ye, sisteme, Başakşehir’e hücuma geçmişlerdir.”
“Alanyaspor maçında, Trabzonspor lideri alana girmiş ve fiziki müdahalede bulunmuştu. En az 6 ay ceza alması gerekirken yalnızca 15 gün ceza aldı. Ben Fenerbahçe lideri olarak bunu yapsaydım kaç maç ceza alırdım? 27 Eylül 2021… Trabzonspor-Alanyaspor maçı 1-1 bitti. Hakem Halis Özkahya, Trabzonlu bir oyuncuyu yanlışsız bir biçimde oyundan ihraç etti. Trabzon cephesi çok saldırgan bir açıklama yaptı.”
“Trabzonspor’un o açıklamasından bir kısım ‘Hırsızları barındıran, kollayan ve güçlendiren bu zihniyet. Yüzüne tükürüldüğünde “Ya Rabbi şükür” diyen bu beşerler ve Halis Özkahya yalnız değildir.’ bu biçimde bir açıklamayı dönemin 7. haftasında yaptılar. Niçin bu biçimde bir sert çıkış yapıyorlar biliyor musunuz? Bundan daha sonraki birinci iç saha maçları Fenerbahçe. Meşhur, Kim Min Jae’nin oyundan atıldığı maç. Son derece yetersiz bir hakem o maça atanıyor, orada neler olduğunu hepiniz biliyorsunuz.”
“Hala 2010-11’deki Üstün Kupa maçı için karşılık veremediler. Beşiktaş ile başvurduk! Yazıklar olsun. İnşallah tez vakitte oradan ayrılırsınız, hepiniz! Korkuyorlar! Maça müsaade verirsek, 2010-11’i kabul etmiş olacaklarını düşünüyorlar. Sitenizde yazıyor.”
“Kendi alanlarındaki maçlarını İstanbul’a almak istiyorlar. Bu provokasyon değil mi? Beşiktaş şampiyon olacak, son maçını Trabzon’da oynayacak! Galatasaray bu biçimde bir maçı Eskişehir’de oynayacak! Fenerbahçe, Bursa’da oynayacak! bu biçimde şey olabilir mi? Üzerine basa basa söylüyorum, TFF’nin T’si Trabzonspor için değil Türkiye içindir.”
“Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı Lideri olduğu sürece toplantılara katılmayacağız. Ahmet Bey’in şahsıyla sorunum yok. bu biçimde bir pankarta müsaade veren kişi, kulüplerin başında olamaz.”
“Devletimize sesleniyorum, bu pankart için gerekenlerin yapılmasını, otobüsümüzün kurşunlayanlar bulunmalıdır. Bunların bulunmaması, devletimizi zayıf göstermektedir. 427 gündür 28 şampiyonlukla ilgili yanıt alamadık. 6 Mart 2021, 28 şampiyonluk. 30 Aralık 20212 Üstün Kupa başvurusu, üzerinden 127 gün geçti. 31 Ocak 2022’de Trabzonspor’un resmi sitesinden 2010-11 şampiyonu ibaresinin kaldırılması için başvurduk.”
“2023-24 döneminden itibaren armamıza 5 yıldızı koyacağız. Fenerium mamüllerine şimdiden 5 yıldızı koyacağız.”
“Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerimize gideceğiz. Süleyman Soylu, bizimle görüşmek isterse, ona da gideceğiz. Trabzonspor anıtı, kaynak yaratmak için doğaldır. 8 şampiyonluk diyeceklerse, o kendi bilecekleri iş. 8 şampiyonluk kutlayanın müzesinde 8 kupa olur.”
“Maç bittikten daha sonra bir iki lider tebrik iletisi girdi. Liderler whatsapp kümesine ben de şu bildirisi attım; “Tebrik etmek isterim ancak etmeyeceğim.”
“Mourinho’yu da getir, Guardiola’yı da getir, değişiklik lazım. Bu haksız bir fikir değil. Ne yazık ki bu biçimde. İmkanlarımız çerçevesinde en düzgününü yapmak için gayret edeceğiz, hiç bir vakit kaybetmek istemediğimiz ilahi adalet inancını da aklımızda canlı tutacağız.”
“Ben rahatsız olmayan Beşiktaş, Galatasaray taraftarı görmedim. Niçin tebrik girmediler? Haydi biz kuş vs girmedik. niye onlar ve bir fazlaca grup tebrik girmedi? Değişecek, vakit içinde değişecek.”
“Spor Yasası çıktı, şu anki duruma nazaran bütün büyük kulüp liderlerinin içeri germesi gerekir, önemli söylüyorum. Covid, kur, yayıncı kuruluş indirimi… Bunlar maddede yok. Harcama limitlerini bu kurlarla nasıl hesaplayacaklar, bilmiyorum.”
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılındaki şampiyonluk en çok Fenerbahçe’ye yakışır. Bu, şehitler ve gaziler vermiş bir kulübe en epey yakışanıdır.”