Arda Turan’dan kilo yansısı: “Ucuz bir popülizm..”

bencede

New member
Galatasaray’da kaptan Arda Turan, GZT Giresunspor maçının akabinde toplumsal medyada kendisine yapılan ‘kilo’ tenkitlerine yanıt verdi.
Instagram hesabından açıklama yayımlayan Arda, şu sözleri kullandı:
“Alışık olmadığımız güç günler geçiriyoruz. Çok üzgün olmakla birlikte birtakım şeyleri paylaşma vaktinin da geldiğini düşünüyorum. Ben Galatasaray konusunda her vakit duygusal oldum lakin birtakım fikirleri değiştirmenin ne kadar sıkıntı olduğunu hala yaşayarak görüyorum. Geçen dönem ekibimiz başkanken de ben birtakım insanlara nazaran daima, “el freni” olmuştum. halbuki tüm mesleği, formasını giydiği ekip fark etmeksizin, çabucak her dönem şampiyonluk uğraşı ile geçen biri olarak ben daima, büyük ekiplerin topa hükmetme mantalitesini alana yansıtmaya çalışan bir oyuncu oldum. Biliyorum, bu fikirleri değiştirmek imkansız. Lakin bunlardan sinip, kaçmayacak bir karaktere sahip olduğumu bir kere daha herkese hatırlatmak istiyorum. Ben Galatasaray için oynarken, rakibimi durdurmak ismine yaptığım bir müdahalenin akabinde sakatlandım. Meslek bitmiş oldurebilecek, geri dönüşü epeyce güç bir sakatlıktı. Ayağım alçıda geçirdiğim günler, ayağımın üzerine basmakta zorlandığım haftalar, düz koşu yapamadığım aylar oldu. Gece, gündüz geri dönebilmek için fazlaca çalıştım. Ligde bu kadar geride kalmış durumdayken, ağrılarımı tolere edebileceğimi düşündüğüm birinci anda, sıhhat takımımızdan ve hocamdan müsaade alarak, ekip arkadaşlarıma ve kulübüme yardım edebilmek için alanda oldum. Aylarca gösterilen tüm fedakarlığın, birlikte çalıştığım insanların gösterdiği büyük eforun, emeğin kararı; farklı bir açıdan çekilen bir fotoğraf sonucunda oluşturulan ucuz bir popülizm midir? Hayır. Bunun bu biçimde olmadığını da herkese, tüm mesleğim boyunca yaptığım üzere fazlaca çalışarak bir daha hatırlatacağım. Galatasaray için gayret vermekten geri durmayacağım, bu genç ekibin büyüme sürecinde bana ne vakit gereksinim duyulursa orada olacağım. Ve hiç vazgeçmeyeceğim.”