Akif Üstündağ’dan TFF başkanlığı açıklaması

bencede

New member
Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığı için isminin gündeme gelmesine ait, “Benim voleybolda askerlik nazaranvim devam ediyor.” dedi.
Akif Üstündağ, FIVB Bayanlar Milletler Ligi’nin Ankara’da oynanan birinci haftası, finallerin bir daha başkentte yapılacak olması ve isminin TFF başkanlığı için gündeme gelmesine dair AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Türkiye’nin spor ülkesi olmasını istediğini söz eden Üstündağ, “Ben spor insanıyım. Basketbolda da uzun yıllar hizmetim oldu. Futbola da uzun yıllar hizmetim oldu. Çok şükür ki hizmet ettiğim bu nazaranvlerimde daima tenkit ya da tenkit değil taktir topladım, tebrik aldım. Demek ki işimizi hoş yapıyoruz.” sözlerini kullandı.
Voleybolun haricindeki branşlarda da düşünülmenin kendisi için gurur verici olduğunu lisana getiren Akif Üstündağ, şunları söylemiş oldu:
“Başka branşlarda da düşünülmek benim için tanımı olmayan bir gururdur. Bu manada herkese teşekkür ediyorum. Lakin benim voleybolda askerlik bakılırsavim devam ediyor. Buradaki nöbetim devam ediyor. Ben voleybolda hizmet etmek istiyorum lakin bir spor insanı olarak da her branşın başarılı olmasını isterim. İsmim nerede konuşulursa, hangi hususta taşın altına elimi koymam gerekirse de o taşın altına elimi koyarım. Takviye manasında söylüyorum. Bu adayım ya da aday olayım manasında değil. Adaylık manasında ben katiyen voleybolda kalmak istiyorum. Voleybolda askerliğimi tamamlamak istiyorum.”
“Takımızla gurur duymaya devam edeceğiz”
FIVB Bayanlar Milletler Ligi’nin başkentte düzenlenen birinci hafta tertibinin başarılı tamamlandığını belirten Üstündağ, “A Ulusal Bayan Takımı’mız Ankara’da inanılmaz heyecan yarattı, kusursuz bir tertip oldu. Bu tertipte emeği geçen herkese teşekkür ederim.” açıklamasını yaptı.
Organizasyonu takip eden her insanın gurur duyduğunu ve takdir ettiğini belirten Üstündağ, “Sayısız kutlama, tebrik alıyoruz. Grubumuzla gurur duymaya devam edeceğiz. Biz tertibin hem birinci haftasını birebir vakitte finalini Türkiye’ye aldık. Birinci haftayı 3 galibiyet 1 mağlubiyet ile kapattık. Tertipteki şenlik, görsellik, heyecan, sonuçları ikinci plana attı. Kimse sonuca bakmadı, yalnızca bu hoşluklara baktı.” değerlendirmesinde bulundu.
Brezilya ve Kanada’daki etapların akabinde finallerin 13-17 Temmuz tarihlerinde bir daha Ankara’da düzenleneceğini hatırlatan Üstündağ, “Dünyanın en güzel kadroları gelecek. Birinci 8 başkentte final çabası verecek. Biz dünya sıralamasındaki yerimizi korumalıyız. Hatta birinci 3’te yer almak istiyoruz. Seri başı olmamız epeyce kıymetli. Brezilya ve Kanada’daki 8 karşılaşmadan 6 galibiyetle dönebiliriz ve birinci 4’te olmaya devam edebiliriz.” diye konuştu.
“Biz burada başkanlığı fahri olarak, gönül, sevgi, hizmet işi olarak yapıyoruz.” diyen Üstündağ, “Ülkenin, topluluğun verdiği bir sorumluluk var. Bu misyonu en âlâ biçimde yerine getirdiğimizde, misyonu layıkıyla yaptığımızda bizim mutluğumuz ikiye katlanıyor. Başarısız olduğumuzda da eksi istikamette ikiye katlanıyor. Herkesten hayli üzülüyoruz. Bu memnunluk anlatılmaz yaşanır. Bunu yaşatan, emeği geçen, bizi bizden epeyce seven herkese epeyce teşekkür ederim.” formunda görüş belirtti.
Türkiye’nin fazlaca hoş muvaffakiyetleri hak ettiğini vurgulayan Üstündağ, “Son senelerda herkes voleybol ülkesi olduğumuzu artık kabul ediyor lakin biz istiyoruz ki spor ülkesi olalım. Bunu bir spor insanı olarak söylüyorum. Çok yetenekli bir ülkeyiz, değişik branşlarda başarılarımız var ve bunların sürdürülebilir olması lazım. Voleybol ülkesi olduk. Bu bir voleybol federasyonu lideri için en büyük gurur. Bu gurur, emeği geçen herkese ilişkin.” diyerek kelamlarını tamamladı.