Ahmet Işık Çebi hesap vermenin değerine dikkati çekti

bencede

New member
Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi, kulüp idarelerinin hesap vermesinin değerli olduğunu söylemiş oldu.
Çebi, Beşiktaş Mecmuası’nın ocak sayısında yer alan yazısında, idare heyetlerinin genel şurada ibra edilmesinin ehemmiyetine dikkati çekerek, “nazaranv yapan lider ile idare şuralarının idari ve mali açıdan ibra edilmeleri, sorumluluklarının kontrolü açısından koşuldur. İbra edilmemenin de neticelerina katlanılması gereklidir. Spor kulüplerinin idaresi finansal, sosyolojik, ahlaki açılardan hayati ehemmiyette önemli bir iştir. Bu önemli işin sorumluluğunu alan her yönetici hesap verebilir olmalıdır.” tabirlerini kullandı.
Siyah-beyazlı kulüpte son 10 yıllık periyodun bağımsız kontrol kuruluşu tarafınca denetlendiğini hatırlatan Çebi, “Çıkan rapor, Beşiktaş için mali ve idari bir dönüm noktasıdır. Bundan daha sonra raporun sonuçları tüzel olarak neyi gerektiriyorsa gereğinin yapılacağından hiç bir Beşiktaşlının kuşkusu olmasın. Beşiktaş’ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Büsbütün şeffaflık prensibi gereği hareket edilmektedir. Bu bağımsız inceleme sürecinin bir teamüle dönüşmesi ve her periyot için yapılması gerektiğine inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Topluluğa kenetlenme davetinde da bulunan Çebi, şu görüşlerini aktardı:
“Camiamızın her zamankinden daha fazla birlik ve birlikteliğe gereksinimi var. Önümüzde kuvvetli devir devam ediyor. Şeffaflık kelamını verdim, sözümü tutuyorum. Dürüstlük kelamı verdim, sözümü tutuyorum. Kimsenin inanmadığı dönemde şampiyon olacağımız inancımı tekraren bir dahaledim ve şampiyon olduk. Bize inanmaya, güvenmeye devam eden büyük Beşiktaş topluluğu ile Beşiktaş’ın aydınlık yarınları için çalışmaya devam edeceğiz.”