Ağaoğlu hakemlere seslendi: “Yurt haricindekiler sizden yetenekli değil”

bencede

New member
Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ahmet Ağaoğlu, Türk Futbol Hakemlik Sistemi Çalışma Kümesi toplantılarının kendilerini umutlandırdığını söylemiş oldu.
TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen 2021-2022 Dönemi Merkez Hakem Konseyi (MHK) Hilmi Ok Kış Semineri’nin resmi açılışı ve FIFA kokartı takma merasiminde konuşan Ağaoğlu, “Son periyotta yaşadığımız problemlerin ortadan kaldırılması maksadıyla TFF Lideri Nihat Özdemir ve Servet Yardımcı ile yaptığımız görüşmeler ve içimizde oluşturduğumuz çalışma kümesiyle bir arada, sorunlarla alakalı sunmuş olduğumuz görüşmelerde neredeyse birçok hususta birebir fikirde olduğumuzu gördük. MHK Liderin da dahil olduğu ortak çalışma kümesi oluşturduk. Geçmişte de buna benzeri çalışmalar yapılmış ve yol alınamamıştı. MHK Liderimizin geçtiğimiz hafta yaptığı sunumdan şunu anladık hakikat yoldayız ve kıymetli ara katetmişiz. Ortaya koyduğumuz değişiklikler, ıslahatlar bizleri bir çok umutlandırdı.” tabirlerini kullandı.
COVID-19 testi müspet çıkan Ali Koç’a da geçmiş olsun dileklerini ileten Ağaoğlu, “Ali Beyefendi, geçtiğimiz görüşmede Nihat Özdemir Lidere 1 metre arada oturuyordu. Kendisinin testi müspet çıkmış. Nihat Lider da şu anda MHK Başkanı’na yakın oturuyor. Kendisi bize lazım. Ali Koç lidere da fazlaca geçmiş olsun diliyoruz.” biçiminde konuştu.
Hakemlerin verdiği kararların ekiplerin mukadderatlarını etkilediğinin altını çizen Ahmet Ağaoğlu, şu biçimde konuştu:
“Verdiğiniz bir kusurlu karar epey büyük sonuçlar doğuruyor. Bir marka bedeli sizin çaldığınız düdükle kontaklı hale geliyor. Büyük memnunluk ve büyük hüzünler, şampiyon olacak ya da ligden düşecek ekibin mukadderatını de sizler belirliyorsunuz. Ligin kalitesi bizler kadar sizlerin de elinde. Sizlerin yapmış olduğu işin yükü, üstlendiğiniz sorumluluğun ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Adalet dağıtmak dünyanın en güç aksiyonu. Dünyada adil beşerden daha kuvvetli insan yoktur. Kulüpler Birliği olarak şunu net söylüyorum, gerçek olduğuna inandığınız sonucu verin, o düdüğü çalın, Kulüpler Birliği olarak, Türk futbol ailesi olarak, kulüp liderleri olarak o yüreğinizin gerisinde biz varız. Kulüplere itimadın, topluluğa, TFF’ye, MHK’ye itimadın, bireylere asla güvenmeyin.”

Yabancı hakem tartışmalarına da değinen Ağaoğlu, şu sözleri kullandı:

“İyi eğitim verelim, üzerimize düşeni yapalım bu biçimde hakem gelmesine gerek yok. Yurt haricinde düdük çalan hakemlerin hiç birinin sizden yetenekli, adil olduğuna inanmıyorum. Çok değişik dertlerimiz var, eğitim zahmetimiz var, bunu ortadan kaldırmak bizim bakılırsavimiz. Bunu ortadan kaldırmaya hazırız. En yeterli eğitim nasıl veriliyorsa, bunun tüm masraflarını karşılamak bizim nazaranvimiz. MHK’nın yaptığı çalışma ve değerlin Liderinin yaptığı sunum kolay bir bilgilendirme değildi. 2,5 saatlik toplantının gerisinde o sunumun gerisinde önemli bir birikim ve iradenin olduğu kanaati oluştu. Sizler üzere deneyimli düzgün niyetli, ortada kusur yapan ve bu hayat. elbirliğiyle bu tartışmaları 2-3 sene daha sonra örnek gösterdiğimiz ülkelerin önüne geçeceğimizden en ufak kuşkumuz yok. Bu noktaya gelmişsek, bunun faturasını yalnızca hakemlere ve MHK’ye kesmek yapılacak en büyük yanlış olur. Bunun ortasında kulüp liderleri, antrenörleri ve birtakım futbolcuların var olduğu gerçeğini de görmeliyiz. Sorumluluğumuzun farkındayız, eksiklerimizi ortadan kaldırarak sizlerin önüne açmaya çalışıyoruz.”