Abdullah Avcı’ya fahri doktora unvanı

bencede

New member
Trabzon Üniversitesince Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’ya fahri doktora unvanı verildi.
Üniversitesinin 4. kuruluş yıl dönümü ötürüsıyla Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde merasim düzenlendi. Vali İsmail Ustaoğlu, merasimde, Trabzon’un ülkenin üniversiteleşmesinde fazlaca kıymetli bir kent olduğunu söylemiş oldu.
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Avcı ise Trabzon’a geldiğinde birinci vakit içinderda Özkan Sümer ile görüştüğünü belirterek, “Geldiğimde Trabzonspor Müzesini gezerken ‘Tarihte yer almak istiyorum’ demiştim. Allah nasip etti. Trabzon’a geldiğim birinci gün Özkan hoca beni aradı. Beni daha evvel 2 sefer Trabzonspor’a istemişti hoca olarak, ‘Bize kısmet olmadı. Artık oldu, inşallah düzgün olacak’ dedi. Allah toprağını bol etsin.” sözünü kullandı.
Trabzonspor’un eski teknik yöneticilerinden Ahmet Suat Özyazıcı’yı 2 sefer konutunda ziyaret ettiğini aktaran Avcı, “Kupayı aldığımız birinci gün planım vardı, aileyle paylaşmıştım. Kupa merasimine tekerlekli sandalyesi ile kasketini de takarak onu çıkartmak istedim. Sahne devasa yükseklikte olunca ve erkenden uyuduğunu öğrenince bunu gerçekleştiremedim.” diye konuştu.
Abdullah Avcı, Trabzonspor şampiyon olduktan daha sonra kendisini arayarak tebrik eden birinci ismin Şenol Güneş olduğunu da kelamlarına ekledi.
4. kuruluş yıl dönümü kutlayan Trabzon Üniversitesi, eski Trabzonspor teknik yöneticilerinden Ahmet Suat Özyazıcı ve Şenol Güneş ile teknik yönetici Abdullah Avcı’ya fahri doktora unvanı, Trabzonspor’un efsane ismi merhum Özkan Sümer ve Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu’na ise üstün muvaffakiyet evrakı verildi.
Kulüp Lideri Ağaoğlu’nun dokümanı Lider Yardımcısı Zeyyat Kafkas’a, merhum Sümer’in dokümanı ise kızı Elif Sümer’e teslim edildi. Ahmet Suat Özyazıcı’ya evrakının rahatsızlığı niçiniyle meskeninde, Şenol Güneş’e ise ileri tarihte teslim edileceği açıklandı.
Merasime, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Trabzon Bölge Adliyesi Lideri Hasan Küçükosman, Akçaabat Belediye Lideri Osman Nuri Ekim de katıldı.