Abdullah Avcı’dan Visca yorumu: “O da şampiyonluk kıssasında olmak istedi”

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig 2021-2022 Dönemi’nin 21. hafta gayretinde Demir Küme Sivasspor’a konuk olan Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı, maçın öncesinde beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulundu.
Hafta ortasında geçirdiği trafik kazası niçiniyle ortamızdan ayrılan Ahmet Çalık’ın ailesine sabır, İttifak Holding Konyaspor topluluğuna başsağlığı dileyerek kelamlarına başlayan Avcı, “Kolay bir şey değil. Konyaspor, oyuncunun hak edişlerini dönem sonuna kadar verecekmiş sanırım, tebrik ediyorum.” tabirlerini kullandı.
Bordo-mavililerin yeni transferleriyle ilgili görüşlerini lisana getiren tecrübeli teknik adam, “Kazanıyoruz, kaybediyoruz, kimi vakit seviniyoruz, üzülüyoruz lakin ömrün gerçekleri bunlar. Visca birinci 11’de olacak. 11 sene evvel buraya getirdiğim bir futbolcuydu. O da bizimle bir arada şampiyonluk öyküsünde olmak istedi. Liderimize teşekkür ediyorum. Başakşehir’e ve liderine da bu transfer için teşekkür ediyorum. Yusuf Erdoğan, istediğim bir oyuncuydu. Ona da güzel olsun diyorum. Bu toprakların, buraların oyuncusu. Puchacz da bir haftadır bizimle. İlerleyen süreçte alanda olacaktır. Takımımızı güçlendirmek istedik.” halinde konuştu.
Maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan Avcı, “Sivasspor’un standartları var. İstek hoca da 20 yıldır kadro çalıştırıyor. Hocanın çalıştırdığı gruplar ligin daima sıkı grupları olmuştur. Oyun planları var. Alternatifleri var. Güç bir karşılaşma olacak, umarım kazanan biz oluruz.” diyerek kelamlarını noktaladı.