Hayrullah Bilazer’in ulusal forma hayali

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig takımlarından Giresunspor’un tecrübeli futbolcusu Hayrullah Bilazer, Harika Lig’de yeterli gayret ortaya koyarak gelecekte ulusal formayı terletmek istediğini söylemiş oldu.
Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’da Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde kamp çalışmalarını sürdüren Giresunspor’un 27 yaşındaki futbolcusu Hayrullah Bilazer, AA muhabirine, kamp devrini, hayalleri ve amaçları hakkında açıklamalarda bulundu.
Kamp devrini bitirmek üzere olduklarını belirten Bilazer, şöyleki konuştu:
“Her şey epeyce hoş gidiyor, idmanlar epey keyifli ve sevinçliyiz. Hoş başladık inşallah bu biçimde devam eder. Her gittiğim kulübü kendi kulübümmüş üzere benimseyip elimden gelen çabanın en uygununu vermeye çalışıyorum. Giresunspor büyük bir topluluk ve bu topluluğun şampiyonluğunda, Muhteşem Lig’e çıkmasında benim de en ufak bir katkım var ise ne memnun bana o yüzden memnunum.”
“Süper Lig’de oynamak her gencin hayalidir”
Takımın Muhteşem Lig’e çıkmasıyla hayalini gerçekleştirdiğini anlatan Bilazer, bu basamaklara gelmek için büyük emek harcadığını aktardı.
Bilazer, şöyleki devam etti:
“Süper Lig’e çıkana kadar epey emek verdim, hayli gayret ettim ve epeyce şükür oynamak nasip oldu. Harika Lig’de oynamak her gencin hayalidir. Alt ligleri de gördüm ve Üstün Lig fazlaca farklı bir düzey. Tahminen kendi adıma Harika Lig’i epeyce geç yakaladım diyebilirim lakin bu saatten daha sonra bırakmayı düşünmüyorum. senelerca Üstün Lig’de oynayıp en uygun biçimde kendi ismimden bahsettirmek istiyorum.”
Yeni dönemde taraftarların beklentisini karşılamak için elinden geleni yapacağını lisana getiren Bilazer, “Allah’ın müsaadesiyle kadronun maksatları doğrultusunda elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışacağım. Taraftara en uygun Hayrullah Bilazer’i izlettirmek istiyorum. İnşallah istediğimiz ve hedeflediğimiz yerde ligi bitiririz.” tabirlerini kullandı.
Bilazer, ay-yıldızlı formayı giymeyi de amaçladığını anlatarak, “Ben ligi yakaladım ve nitekim uzun yıllar bu ligde oynamak istiyorum. Her geçen gün üstüne koyup daha uygun bir Hayrullah izleterek Giresunspor’dan daha sonra dört büyüklerde oynamak ve her gencin hayali olan ay-yıldızlı formayı giymek istiyorum.” diye konuştu.