Yıllık rapor 2022: Canon, 2,86 milyon sistem kamerası sattı

Adanali

New member
Canon, 2022’nin 4. çeyreği verilerinin yanı sıra geçen yılın tamamına ilişkin sonuçları da sundu. Yazıcı bölümü, yaklaşık 16 milyar avroluk yıllık satışla hâlâ en büyük paya sahipken, kameraları da içeren “Görüntüleme” bölümü ikinci sırada yer alıyor.

Ciro, önceki tahminlerin biraz altında 5,7 milyar avro oldu. Satılan 2,86 milyon sistem kamerası ile satışlar, 2021’deki 2,74 milyon cihaza göre yalnızca biraz arttı, ancak: vergi öncesi kar yıldan yıla %63 arttı. Canon, duyurularında bunu açıkça “geliştirilmiş ürün karışımına” borçludur ve sunumlarında yeni EOS R-serisi APS-C aynasız fotoğraf makinelerini bir hit olarak adlandırır. Canon, 2022’de toplamda 5,85 milyon kamera sattı, ancak buna ağ kameraları da dahildir.

Yeni APS-C kameraları onaylayın


Önceki üretim ve teslimat sorunları aşılmış gibi görünüyor, 2023 için Canon miktarların ve satışların 2023 seviyesine biraz yükselmesini bekliyor.Belirli model numaraları olmayan yeni APS-C kameralardan da bahsediliyor, şu ana kadar olası bir EOS R50 söylentileri dolaşıyordu. EOS M50 II’nin halefi olarak.


Pandeminin ilk kışında pek çok kişinin kamera ekipmanlarını yenilediği 2020’nin şaşırtıcı patlaması devam edecek gibi görünmüyor. 2021’de de malzeme kıtlığı ve bozulan tedarik zincirleri nedeniyle durum böyleydi, Canon burada Çin’in sıfır Covid stratejisinden tam anlamıyla bahsediyor. Belirli bir rakam vermeden Canon, görüntüleme bölümündeki başarısını profesyonel film kameraları ve lenslerinin büyümesine de bağlıyor. İkincisi için en az bir özel gösterge var: şu anda 33 EF lens var.

Yıllık raporlarının yayınlanmasının ardından, Canon hisseleri, hem şirketin hem de piyasa gözlemcilerinin tahminlerinin az farkla yetersiz kalması nedeniyle borsada kısa bir süre yaklaşık yüzde iki kaybetti.
c't photography'dan daha fazlasıc't photography'dan daha fazlası
(korumak için)Haberin Sonu
 
Üst