Visca: “Türk vatandaşı olmak istiyorum”

bencede

New member
Trabzonsporlu futbolcu Edin Visca, tekrar alana çıkmak için sabırsızlandığını söylemiş oldu.
Bordo-mavililerin Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada Antalya’da gerçekleştirdikleri kampta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan deneyimli oyuncu, “Kendimi güzel hissediyorum. 3,5 ay daha sonra alanlara döndüm. Mesleğimde birinci sefer bu biçimde bir şey yaşıyorum. aslına bakarsanız son 4 haftadır egzersizlere çıkıyorum. Yavaş yavaş birinci maç için hazırlanmaya başladım. Sahayı özledim, arkadaşlarımla oynamayı özledim. Trabzonspor’un taraftarlarının önünde alana çıkmayı epey özledim. Sabırsızlıkla alana çıkmayı bekliyorum.” sözlerini kullandı.
Yaşadığı sakatlık sırasında doktora alanlardan ne kadar uzak kalacağını sorduğunu anlatan Visca, “Doktor ‘4 ay’ dedi. Ben de 3 aya döneceğimi söylemiş oldum. 3,5 ay daha sonra buradayım ve hazırım. Trabzonspor’daki herkes ve tüm Türkiye’den epeyce hoş bildiriler aldım, herkese teşekkür ediyorum. Fizikî olarak 4 haftadır çalışıyorum. Fenerbahçe maçına 3,5 hafta var. Ben de aslına bakarsanız mesleğim boyunca yüzde yüz çalıştım, bence fizikî olarak kahır olmayacak.” değerlendirmesinde bulundu.
Fenerbahçe maçını düşündüğünü ve fazlaca değerli bir müsabaka oynayacaklarını aktaran 32 yaşındaki oyuncu, şöyleki devam etti:
“Önemli bir maç bizim için zira rakibimiz. Futbolcular her vakit o maçları 6 puanlık maç olarak görür. Geçen sene birlikte hoş bir kıssa yazdık. Bu sene de yenidenlayacağız inşallah. kuvvetliyüz, daima birlikte olursak herkesi yenebiliriz. Biz de futbolcular olarak bu ortadan daha sonra daha fazla sorumluluk almalı ve istekli olmalıyız. Karşımızda herkes özel motive oluyor. Dönem sonunda Trabzonspor olarak geçen yılki üzere kupa kaldıracağımıza inanıyorum. Kutlama yapacağız inşallah. Geçen seniçin daha yeterli Trabzonspor izleteceğiz daima birlikte.”
“Türk vatandaşı olmak istiyorum”
Bosna Hersekli ulusal oyuncu Edin Visca, Türk vatandaşlığına geçmek istediğini lisana getirdi.
Medipol Başakşehir’de oynadığı periyotta Türk vatandaşlığına geçmeyi düşündüğünü lakin ulusal gruba gittiği için bunu gerçekleştiremediğini anlatan Visca, “Ama ileride bence de olacağım. İlerde Türkiye’de çalışmak istiyorum. Türkiye benim ikinci vatanım, o denli hissediyorum. Burada hayli şey kazandım. Hem Türk vatandaşı olmak istiyorum, tıpkı vakitte gelecek ömrümü burada görüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Sakatlığı periyodunda kaçırmaktan en üzüldüğü maçın UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki Kopenhag karşılaşması olduğunu vurgulayan Visca, “Her vakit istekliyim. Kendim ve kadro için maksat koyuyorum. İnşallah yeniden başaracağız ve seneye Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız. Buna inanıyorum.” formunda görüş belirtti.
Ligde kalan kısımda fazlaca daha düzgün olacaklarına inandığını anlatan Visca, kelamlarını şöyleki tamamladı:
“Önümüzde 25 maç var. 6 puan fark var önderle. Geçen seneye bakılırsa ben bu sene hiç oynamadım. Eksiklerimiz niçiniyle yeni bir ekip sayılırız. Bu orta o yüzden hayli değerli. Bizim en büyük avantajımız birlikte ve sağlıklı olmak. Herkes transfer yapıyor, âlâ oluyor fakat bence biz en kuvvetli ekiplerden biriyiz. Gayemiz olağan ki şampiyon olmak. En büyük aday tekrar biziz. Daha istekli olmalı ve sorumluluk almalıyız yalnızca. 25 maç var. İnşallah taraftarla birlikte onu yeniden yaşayacağız.”