Umut Güneş’ten transfer açıklaması! Trabzonspor…

bencede

New member
Aytemiz Alanyaspor ve Ümit Ulusal Futbol Grubu’nun orta saha oyuncularından Umut Güneş, Avrupa Şampiyonası için bahtlarını sonuna kadar zorlamak istediklerini söylemiş oldu.
Umut Güneş, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde yarın İstanbul’da Kazakistan ve 14 Haziran Salı günü deplasmanda Danimarka ile karşılaşacak Ümit Ulusal Kadro’nun kampında soruları yanıtladı.
Umut, I Kümesi’nde son iki maç öncesinde 13 puanlı Danimarka’nın arkasında 7 puanla 3. sırada bulunduklarını hatırlatarak, “Son maçımız Danimarka’yla. Bahtımız var. Talihimiz olduğu sürece inanmak zorundayız. İnanıyoruz da. Katılıp katılamayacağımız öbür sonuçlara bağlı. Elimizden tek gelen şey, iki maçımızı da kazanmak. daha sonra keşke dememek, maçları kaybedersek. Yalnızca şu iki maçı kazanmaya odaklıyız, daha sonrasındası esasen resen belirli olacak.” tabirlerini kullandı.
Milli futbolcu, “A Ulusal Ekip’te genç oyuncuları daha fazla görüyoruz. Seni ne vakit A Ulusal Ekip’te gorebiliriz?” sorusunu, “Genç oyuncuların daha fazla A Ulusal Kadro’ya çıkması bizi epey keyifli ediyor. Bu, hocaların bize ne kadar değer verdiğini gösteriyor. İnşallah ben de daha epeyce çalışıp, daha uygun performans sergileyip A Ulusal Kadro’ya dahil olurum.” formunda yanıtladı.
Umut Güneş, “Transfer haberlerinde de ismine sıkça rastlıyoruz. Trabzonspor ve Medipol Başakşehir ile ismin anılıyor. Son durum nedir?” sorusuna, “Son durum şu, Alanyaspor ile kontratım var. Ona odaklıyım, en güzel biçimde kendi performansımı göstermeye çalışıyorum.” karşılığını verdi.
“Liverpool’un maçlarını izlemeyi hayli seviyorum”
Hedeflerini de anlatan 22 yaşındaki oyuncu, “İlk maksadım A Ulusal Ekip. Kulüp amacı olarak ise o denli fazlaca uzakta olan bir maksadım yok. Amacım oynadığım kulüpte en düzgün performansı sergilemek, kendimi en düzgün biçimde göstermek ve kulübe verebileceğim en yeterli performansı verebilmek. Oyun şeklimi yakıştırdığım ligi bilmiyorum ancak Avrupa’nın 5 büyük ligi hepsi epeyce âlâ ligler. Bizim oynadığımız lig de yeterli bir lig. Avrupa’da oynamak alışılmış ki her oyuncunun istediği bir şeydir. Avrupa’da oynamak benim de amaçlarımdan biri.” biçiminde konuştu.
Umut, “Avrupa’da maçlarını izlemekten keyif aldığın ekipler hangileri?” sorusuna, “Liverpool’un maçlarını izlemeyi epey seviyorum. Ekseriyetle onların maçlarını izliyorum.” cevabını verdi.
Milli futbolcu, alanda en güvendiği özelliklerini ise “Oyun kurmada, koşu ve sprint sayılarında yeterli olduğumu ve pres konusunda uygun olduğumu düşünüyorum.” tabiriyle deklare etti.