“Umarım derbide üzülen Feghouli olur”

bencede

New member
Beşiktaş’ın yeni transferlerinden Rachid Ghezzal, her geçen gün daha uyguna gittiklerini söylemiş oldu.
BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirilen basın toplantısına “İzmir’deki zelzelede etkilenen herkese geçmiş olsun” sözleriyle başlayan Ghezzal, “Oynadığım surece yüzde yüzümü, hatta yüzde ikiyüzümü vermeye çalışıyorum. Her maçta, her idmanda fizik kalitem yükseliyor. Yalnızca ben değil tüm ekip arkadaşlarım daha düzgün oluyor, daha da düzgün olacağız. En kıymetli şey kadronun kazanması.” dedi.
Çok kaliteli ve büyük bir ekip olduklarını vurgulayan Cezayirli futbolcu, “İyi bir ruh yakaladık, bir aile üzere olduğumuzu söyleyebilirim. Aile hissiyatını içeride hissediyoruz. Gidişatımız hoş, bu gidişatımızla niye şampiyon olmayalım. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.” diye konuştu.
“Burada olmak epey güzel”
Beşiktaş’a transfer olmaktan memnunluk duyduğunu anlatan Ghezzal, “Burada olmam konusunda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bana dayanak veren herkese teşekkür ederim, burada olmak epey hoş.” değerlendirmesinde bulundu.
Türkiye’de futbol ömrünü sürdüren çok arkadaşı olduğunu kaydeden Ghezzal, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Onlardan da bilgi aldım. Taraftarlardan bahsettiler. Herkes burada hayat kalitesinin yüksek olduğunu anlattı. Türkiye’nin en büyük kulubüne gelmekle meydan okuma fırsatı yakaladım. Cezayirli futbolcular için Türkiye en düzgün yer mi bilmiyorum ancak bu macera benim için yeni. Üstün Lig fazlaca kaliteli. Elimden geleni yapacağım. Bunu yaptığım sürece faydalı olacağım.”
İngiltere, İtalya ve Fransa’da da futbol oynayan Ghezzal, Muhteşem Lig’in Fransa ligine daha epey benzediğini vurgularken, hakem ve VAR kararları konusunda, “VAR konusunda İngiltere’de hakemlerin karar alma müddeti Fransa, İtalya ve buraya göre daha kısa.” sözlerini kullandı.
Beşiktaş’ın Leicester City’den kiralık olarak transfer ettiği Ghezzal, eski grubunun Türk oyuncu Cengiz Ünder’i transfer ettiğinin hatırlatılması üzerine şunları söylemiş oldu:
“Buraya gelmeden bir gün evvel Cengiz ile tanıştım. Fiorentina’da oynadığım periyotta kendisini tanıyorum. Cengiz Ünder’i kuvvetli, süratli, teknik buluyorum. Beğendiğim futbolcu, son iki maçında asist yaptı. Güzel işler yapacaktır. Çağlar Söyüncü de Leicester City’de, o da Cengiz’e yardımcı olacaktır.”
Olympique Lyon formasıyla 2017’de Beşiktaş’a karşı Vodafone Park’da çaba eden Ghezzal, siyah-beyazlı taraftarlar konusunda, “Buraya geldiğimde o periyotta Beşiktaş’ta oynayan Oğuzhan ile birinci konuştuğum konulardan biri buydu. Çok hoş atmosferdi. Stat büsbütün doluydu, herkes ayaktaydı. İnanılmaz atmosferdi. Umarım bu tecrübeyi en kısa müddette yaşarım.” değerlendirmesinde bulundu.
“Sezon sonuna fazlaca var”
Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen Ghezzal, siyah-beyazlı gruptaki geleceği konusunda, “hemen çabucak bunu konuşmak için epeyce erken, yalnızca iki maç oynadım. Şu anda işlerin düzgün gitmesinden memnunum. Uygun futbol oynuyoruz, galibiyetler alıyoruz. Dönem sonuna hayli var.” sözlerini kullandı.
Galatasaray’da forma giyen vatandaşı Sofiane Feghouli ile görüşüp görüşmediği ve iki grup içinde oynanacak derbi maçla ilgili soruya Ghezzal, “Kendisiyle çabucak hemen konuşmadım, Galatasaray’ın futbolcusu. Rastgele biriyle konuşma muhtaçlığı hissetmedim, aslına bakarsanız burada herkes yardımcı oluyor. Umarım maçtan daha sonra üzülen o olur. Bu üslup maçlar kulüpler ve taraftarlar için değerli. Az taraftarla oynuyoruz ancak bu, maçların ehemmiyetini değiştirmiyor.” karşılığını verdi.
Ghezzal, eski grup arkadaşlarından olan ve geçen dönem yarım devre Beşiktaş’ta forma giyen Kevin-Prince Boateng ile de konuştuğunu hatırlatarak, “Boateng, bana Beşiktaş’ın hükümdarı olduğunu söylemiş oldu. Kiminle konuşursam konuşayım herkes bana hoş şeyler söylemiş oldu.” diyerek kelamlarını tamamladı.