Trabzonspor’un kupası TFF’ye teslim edildi

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig 2021-2022 Ahmet Çalık Dönemi şampiyonu Trabzonspor’un alacağı kupa, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafınca Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkililerine teslim edildi.
Spor Toto Teşkilat Başkanlığında gerçekleştirilen merasime Lider Bünyamin Bozgeyik, Teşkilat Başkanlığı işçisi, Trabzonsporlu taraftarlar ve sporseverler katıldı.
Bozgeyik, merasimde yaptığı konuşmada, Spor Toto Teşkilat Başkanlığının, Türk sporunun ana sponsoru olduğunu söylemiş oldu.
Spor Toto Teşkilat Başkanlığının 2010-2011 döneminden beri Üstün Lig’in isim sponsorluğunu yürüttüğünü anımsatan Bozgeyik, tüm kadro taraftarlarının Spor Toto’da ağırlandığını tabir etti.
Ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor ve topluluğunu kutlayan Bozgeyik, bir haftadır Spor Toto Teşkilat Başkanlığında kupanın sergilendiğini lisana getirdi.
Bozgeyik, Trabzonspor taraftarlarının şampiyonluk kupasını Ankara’da görme imkanı bulduğunu vurgulayarak, “Trabzonspor’u ve Avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil edecek öteki kadrolarımızı canı gönülden kutluyor ve muvaffakiyetler diliyoruz.” dedi.
Konuşmaların akabinde kupa, Trabzonspor’a verilmek üzere TFF yetkililerine teslim edildi.
Kupaların özellikleri
Kupanın esin kaynağı, asırlar uzunluğu Türk sanat yapıtlarını süsleyen Selçuklu yıldızı oldu.
Orta Asya’dan günümüze kadar Türk külçeşidinin içerisinde yer alan bu yıldızın manasının; merkezde sekiz köşeli, yıldızın kollarından kırık çizgilerle gelişen geometrik kompozisyon olarak sunulduğu vurgulandı.
Kupanın merkezi tek bir üniteden çoğalarak ve tekerrür ederek bütünü oluşturması ismine “birlik ve birlikteliği” temsil ettiği aktarıldı.
Üstün Lig Şampiyonluk Kupası’nın uzunluğunun 74 santimetre, toplam yükünün 10 kilo 300 gram olduğu söz edildi. Kupanın 9 bin 300 gramının 925 ayar gümüş, bin gramının ise 925 ayar gümüş üzeri altın kaplama olarak üretildiği açıklandı.
 
Üst