TFF Lider Adayı Büyükekşi’den yabancı kuralı açıklaması

bencede

New member
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lider Adayı Mehmet Büyükekşi, İzmir’de kulüp temsilcileriyle bir ortaya gelirken, futboldaki itimat, prestij ve imaj problemini kurumsal idare ataklarıyla düzelteceklerini bildirdi.
İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfından (İZVAK) yapılan açıklamada, vakfın merkezindeki toplantıya Büyükekşi’nin yanı sıra Göztepe Sportif Yatırımlar AŞ Sahibi Mehmet Sepil, Altay Kulübü Lideri Ayhan Dündar, Altınordu Kulübü Lideri Seyit Mehmet Özkan, Menemenspor Kulübü Lideri Tahir Şahin, Bucaspor1928 Kulübü Asbaşkanı Mehmet Sevinç, Karşıyaka Spor Kulübü Lideri Turgay Büyükkarcı ve Manisa FK Lideri Mevlüt Aktan’ın katıldığı açıklandı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlığına seçilmesi halinde bunun 1 yıl süreceğini hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Ancak epey çalışarak bu kısa vakitte Türk futbolunun kıymetli meselelerini çözerek yola devam etmeyi hedefliyoruz. Bunun için gerekirse radikal kararlar alacağız. Yaptığımız araştırma, profesyonel futbol kulüplerinin faizler dahil toplam 50 milyar lira borcu olduğunu gösterdi. Futbolda birinci sırada itimat sorunu var. Prestij ve imaj sorunu var. Bunları kurumsal idare atılımlarıyla düzelteceğiz. Futbol dünyası ve tüm paydaşlarla el ele verip biz olabilirsek, her şeyin altından kalkarız.”
Bu süreçte futbolun tüm paydaşlarıyla iş birliği ortasında olacaklarını kaydeden Büyükekşi, “Biroldukca yeniliğe imza atacağız. Ligin ikinci yarısından itibaren yapay zekadan yararlanacağız. Dijitalleşeceğiz. Hakem ve gözlemci atamalarında dünyada örnekleri bulunan çağdaş teknolojilerden yararlanacağız. Seçim daha sonrası kulüpler ile görüşüp, 7 yabancı 1 altyapı oyuncusunun birinci 11’de olması, 14 yabancının 12’ye inmesi hususlarını görüşeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.
İZVAK Lideri Ali Erten ise İzmir futbolunun TFF’nin dayanağına her vakit gereksinimi olduğunu kaydetti.
 
Üst