Soner Aydoğdu’nun Nuri Şahin anısı

bencede

New member
Süper Lig takımlarından Antalyaspor’un 2+1 yıllığına renklerine bağladığı orta saha oyuncusu Soner Aydoğdu için imza merasimi düzenlendi.
Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’ndeki merasimde konuşan 31 yaşındaki futbolcu, kırmızı-beyazlı topluluğa transferinden duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.
Transferinin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Soner Aydoğdu, alanda en uygun performansını sergilemeye çalıştığını, Antalyaspor’da da bunu sürdürmek istediğini söylemiş oldu.
Deneyimli futbolcu, Antalyaspor’un Nuri Şahin ile geçen dönem ligde yeterli çıkış yakaladığını anımsatarak, şöyleki konuştu:
“Ben de bu çıkışın ortasında olmak, kadroya katkı sağlamak istiyorum. Nuri hocanın da bana katacağı epey şey vardır düşünüyorum. O yüzden Antalyaspor’u tercih ettim. Nuri hocayla A Ulusal Grup’ta birlikte futbol oynamışlığım var. Ufak da bir anımız var. Sol ayaklı, orta alanda oynadığı için daima örnek aldığım oyunculardan birisiydi. Bir gün maçtan daha sonra ‘Stilin bana epeyce benziyor.’ demişti. bu biçimde 20 yaşındaydım. Karşımdaki oyuncu Real Madrid’den bir oyuncu. bu biçimde söylenince hoşuma gidiyordu. Artık Antalyaspor’da hoca-oyuncu olarak karşılaştık. İnşallah hepimiz için hoş bir dönem olur. Antalyaspor’a geldiğim için heyecanlıyım. Bir an evvel başlamak istiyorum.”
“Kazanan Antalyaspor olacak”
Antalyaspor’da oynayacağı mevkideki takım genişliğiyle ilgili soruya ise Soner Aydoğdu, “Rekabet olacak ki muvaffakiyet gelsin, rekabet olmadan muvaffakiyet gelmez. Rekabet hem beni hem öbür oyuncuları canlı fiyat. Kadroya çabuk adapte olacağımı düşünüyorum. Kendime güveniyorum. Kendi yeteneklerime, kendi karakterime güveniyorum. Hoş rekabet ortamı olacak, kazanan Antalyaspor olacak.” karşılığını verdi.
Antalyaspor Kulübü İdare Heyeti Üyesi Sezgin Özer de Soner Aydoğdu’nun uzun yıllardır Muhteşem Lig’de forma giydiğini vurguladı.
Antalyaspor’a gelen birfazlaca oyuncunun ileriki vakit içinderda önemli çıkış yakaladığına dikkati çeken Özer, “Umut ediyorum Soner de bu çıkışı yakalayıp, A Ulusal Ekip maksadına ulaşacaktır. Çok hoş bir kente geldi. Antalyaspor, epey büyük bir topluluk. Başarılı bir teknik grup ve oyuncu takımıyla birlikte olacak. Transferinin topluluğumuza iyi olmasını diliyorum.” tabirlerini kullandı.
Konuşmaların akabinde Soner Aydoğdu ile Sezgin Özer, sembolik olarak mukavele imzaladı.