Selim Ay Fenerbahçe’yi gözüne kestirdi

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un defans oyuncusu Selim Ay, gol yemedikleri vakit grubun daha dirençli olduğunu söylemiş oldu.
kimi vakit makûs giden ortamlarda bir kıvılcıma gereksinim duyulduğunu ve Hamza Hamzaoğlu’nun misyona gelmesiyle bu kıvılcımı yakaladıklarını belirten tecrübeli defans oyuncusu, “Kimsenin yeterli niyetinde sorun yok lakin kimi vakit işler makûs gidiyor. Hamza hocanın gelmesi ile kadro saha içerisinde birlik birliktelik imajı vermeye başladı. Alanda daha derli toplu oynamaya başladık.” diye konuştu.
Ay, Kasımpaşa maçıyla kıvılcımı ateşlediklerini kaydederek, “Üzerimizdeki meyyit toprağını atarak kadro güç kazanmaya başladı. Deplasman maçlarında uygun oynamamıza karşın sonuca yansıtamadık. Son üç iç saha maçında galip geldik. Kadronun toparlandığını ve düzgün yola gittiğini görüyoruz. Biz gücümüzü, yükselen grafiğimizi devam ettirip birinci yarı bitene kadar toplayabildiğimiz kadar puan toplayarak birinci yarıyı bitirmek istiyoruz.” tabirini kullandı.
Dönem başında kendisinin atakta eksikliğinin olduğunu konuştuğunu ve bunu geliştirmek için çabaladığını aktaran Selim Ay, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Sezon başında devre ortasına kadar 5 gol atmak istediğimi söylemiştim. Her iç saha maçında gol atacağım senaryosu yazsan yazamazsın. ‘Son dakika golü, burada, burada attım.’ diyebilirsin lakin arka arda üç iç saha maçında attım. Kasımpaşa maçında gol attıktan daha sonra daha inanarak gittim. Özgüven bu işin büyük bir kısmı. Her topa vuracakmış üzere hissediyorsun. Ben de inanarak gidiyorum. Alanyaspor maçından evvel İsa hocam ile konuşmuştuk. dediğini yapmam halinde daha yeterli olacağını söylemişti. İki maçtır onu yapıyorum ve hem Alanyaspor maçında hem Kayserispor maçında bana nasip oldu gol atmak. İnşallah bundan daha sonra bu biçimde devam eder.”
Yeşil-mavili futbolcu, ligde pozisyonları prestijiyle her iki maçtan birini kesinlikle kazanmak zorunda olduklarına dikkat çekerek, “Başakşehir maçından itibaren bu biçimde bakıyoruz. Hocam da belirli etmemeye çalışıyor fakat geldiği günden bu yana yıprandı. Net bir biçimde söyleyeyim. Kayserispor maçını kesinlikle kazanmamız gerekiyordu. Kayserispor maçında gol atınca hocaya gitmek istedim. Onu onore etmek istedim. Bize muhakkak etmese de yıprandı. Her şeyini vermeye çalışıyor grubu ile birlikte. Samimi bir ortam var. İnşallah samimi ortam devam eder ve muvaffakiyet gelir.” dedi.
Gol atmanın her futbolcu için hayli hoş bir his olduğunu lisana getiren Selim Ay, “Defans oyuncusu için fazlaca hayli daha manalı lakin bizim gol yemememiz daha kıymetli. Gol yemediğimiz vakit kadro daha canlı, dirençli oluyor. Gardı düşmüyor. Biz ligde üçüncü kere maçımızı gol yemeden bitirdik. Gol atmak fazlaca farklı bir his fakat gol yemeden maçı bitirmek bizim için daha değerli. Ferdi olarak mesleğimde Üstün Lig’de 3 gol atmıştım. Artık son 3 iç saha maçında 3 gol attım. Bu benim için, mesleğim için fazlaca kıymetli.” değerlendirmesinde bulundu.
Selim Ay, Spor Toto Üstün Lig’de Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını anımsatarak, şunları söylemiş oldu:
“Kazanıp devam etmek istiyoruz. Galip gelerek havamızı korumak istiyoruz. Her maçın zorluk derecesi yüksek. Kupa maçını da aşacağız. Akabinde ligde Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacağız. Bu sene deplasmanda hiç puan alamadık. İç alanda Hamza hoca ile kuvvetli bir grup olduk. Deplasmanlarda da bunu başarmalıyız. Sıkıntı bir deplasman. Fenerbahçe de dertli süreçlerden geçiyor. Kadro direncini devam ettirdiğimiz ve gücümüzü oraya koyduğumuz süreçte artık deplasmanlardan da puan alabileceğimizi düşünüyorum. İnşallah gücümüzü Fenerbahçe deplasmanına yansıtıp puan yahut puanlarla döneriz.”