Ruhr bölgesine fotoğraf rehberi: gece bölgesinde bir yolculuk

Adanali

New member


 1. Ruhr bölgesine fotoğraf rehberi: gece bölgesinde bir yolculuk 2. Herten – Hoheward Depolama Sahası 3. Essen – Zollverein Kömür Madeni 4. Bottrop – tetrahedron 5. Oberhausen – gazölçer 6. Oberhausen-Slinky Yayları 7. Duisburg – Peyzaj Parkı Duisburg-Nord 8. Duisburg – Kaplan ve Kaplumbağa 9. Moers – Harika 10. Çözüm
C’t Fotoğrafları 7/2023’teki makaleyi okuyun1960’lı yıllarda, ben henüz çocukken, babam geceleri beni Opel Kadett’iyle Essen’in güneyindeki Ruhr Tepeleri’ne götürdü. Orada Duisburg çelik fabrikasının bulunduğu batıya baktık. Yüksek fırınlar çalışırken ya da çelik konverterleri patlatılırken gökyüzü kısa, düzensiz aralıklarla koyu kırmızıya bürünüyordu: Ruhr bölgesi canlıydı. Uzaktan romantik ve heyecan verici bir manzaraydı ama sahada gürültü, kir, ağır hava ve sıkı çalışma vardı.

2023’teki mahallenin artık 30-40 yıl önceki kömür madeniyle pek ortak yanı yok. Bugün Ruhr bölgesi sadece enerji tasarruflu, renkli ve canlı LED’lerle aydınlanıyor. Gürültü en fazla büyük etkinliklerden ve partiye katılanlardan geliyor.Nehirler Ruhr ve Emscher çayırlarından temiz bir şekilde akıyor. Ruhr üzerindeki gökyüzü bir süredir yeniden maviye büründü. Yeşil manzaraya hakimdir. Madenler rengarenk bahçelere, kok fırınları buz pateni pistlerine, demirhaneler tırmanma yollarına dönüştü. Bugün eski sanayi yerleşimleri eğlenceyi, kültürü, sporu, yaşamayı ve yaşamayı temsil ediyor. Yalnızca uzak batıda, Duisburg’daki Thyssenkrupp’ta çelik hâlâ pişiriliyor. Ancak Avrupa’nın en büyük çelik tesisi aynı zamanda daha yeşil olmalı ve geleceğin yüksek fırınları temiz hidrojenle güçlendirilmelidir.
Giderek daha fazla bilgi.

Bilgisayar ve teknoloji için dijital abonelik.

 • Tüm özel testler, kılavuzlar ve arka plan bilgileri
 • Tüm dergilere abonelik: c’t, iX, MIT Technology Review, Mac & i, Make, c’t Photography doğrudan tarayıcıda okunur
 • Risk yok: İlk ay ücretsiz, ardından aylık 9,95 €’dan başlıyor. Dergi aboneleri daha da ucuza okuyor!

Ücretsiz ayını Başlat


Şimdi ÜCRETSİZ deneyin ve okumaya devam edin!

Zaten Haberler+’a kaydoldunuz mu?


Giriş yapın ve okuyun


Hemen üye olun ve yazıları hemen okuyun
Haberin Sonu
 
Üst