“Okan hoca düzgün bir insan ve âlâ bir lider”

bencede

New member
Galatasaray’ın Danimarkalı stoperi Victor Nelsson, savunmada birlikte oynadığı Brezilyalı Marcao’nun İspanya’nın Sevilla grubuna transfer olmasının akabinde hazırlık maçlarında yanında forma giyen Abdülkerim Bardakçı ve Emin Bayram’ın âlâ oyuncular olduğunu söylemiş oldu.
Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasındaki kampta bulunan Nelsson, GSTV’ye açıklamalarda bulundu.
Kampın güzel geçtiğini aktaran 23 yaşındaki futbolcu, “Bu kampta kendimi güzel hissediyorum. İdman ve maçlar açısından biraz zorlayıcı. Kamp periyotlarının bu biçimde olması gerekiyor. Zorlansak da ekip için bu biçimde olması daha yeterli. Tatilden yeni döndük ve fizikî olarak tam formumuzda değiliz. Yavaş yavaş yüzde 100’ümüze hakikat geliyoruz. vakit içinde fazlaca daha güzel bir noktaya geleceğimize eminim.” diye konuştu.
Marcao’nun gruptan ayrılmasının akabinde stoper tandeminde hazırlık maçlarına çıktığı Abdülkerim ve Emin ile ilgili görüşlerini aktaran Nelsson, “Marcao ile gitmedilk evvel birkaç sefer görüştüm. Kendisine güzel dileklerimi ilettim. Tahminen gelecekte onunla rakip olacağız. Futbol bu biçimdedir. Onun için en düzgününü diliyorum. Biz grup olarak devam ediyoruz. Yeni partnerlerim var. Her ikisi de yeterli oyuncular.” sözlerini kullandı.
Nelsson, Galatasaray Futbol Akademisi’nden A grupla kampa gdolayılen genç oyuncuların performansıyla ilgili şöyleki konuştu:
“Genç oyuncuların performansları uygundu. İdmanlarda onları inceledim. Kimilerini da maçta gördüm. Kulüp açısından gelecek vaat ettiklerini söyleyebilirim. Deneyimli oyunculardan almaları gereken tavsiyeler var. Daha fazla idman yapmaları gerektiği, alanda nasıl oynamaları gerektiğini söylemeliyiz. Yeterli beşerler olduğunu düşünüyorum. Gelecekte düzgün oyuncular olacaklarını düşünüyorum”
“Okan hoca göze güzel gelen bir futbol oynatmak istiyor”
Victor Nelsson, yeni teknik yönetici Okan Buruk’un göze güzel gelen futbol oynatmak istediğini söylemiş oldu.
Okan Buruk’u sevdiğini aktaran Danimarkalı futbolcu, “Okan hoca ekibe göze güzel gelen bir futbol oynatmak istiyor. İleride baskı yapan bir kadro istiyor. Saha haricinde onunla birkaç sefer konuşma fırsatım oldu. Âlâ bir insan ve uygun bir başkan olduğunu düşünüyorum.” formunda görüş belirtti.
Nelsson, Harika Lig’de geçen dönemin makûs geçirdiklerini hatırlatarak şunları kaydetti.
“Çok maç kazanmamız gerekiyor. Geçen dönem ligdeki performansımız kabul edilemezdi. Yeni döneme büsbütün farklı bir mantalite ile başlamamız lazım. Bu yorucu olacak, epey fazla çalışmamız gerekecek. Mümkün olduğunca maç kazanmamız gerekiyor. Her gün idmanlarda ve maçlarda fazlaca sıkı çalışıp şampiyon olacağımızı ümit ediyorum.”