Mehmet Sepil’den Mehmet Büyükekşi’ye olumsuz cevap

bencede

New member
Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) 16 Haziran’da gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel heyetinde başkanlığa aday olan Mehmet Büyükekşi’nin idare şurası listesine almayı düşündüğü Göztepe Sportif Yatırımlar AŞ Sahibi Mehmet Sepil, mevcut kurallarda idare şurasında yer almasının etik açıdan uygun olmayacağını Büyükekşi’ye dediğini bildirdi.
Sepil, AA muhabirine, Büyükekşi’nin TFF Başkanlığı adaylığını desteklediğini ve genel heyette onun lider seçilmesini umut ettiğini söylemiş oldu.
Büyükekşi’nin 10 Haziran Cuma günü İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı öncülüğünde bölgedeki kulüp liderleriyle bir ortaya geldiğini ve kendisinin de bu toplantıya katıldığını hatırlatan Sepil, şu biçimde konuştu:
“görüşmede bize TFF Başkanlığı’na seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini anlattı. Toplantı daha sonrasında da vakit geçirme fırsatım oldu. Karşılıklı Türk futbolunun şu anki pozisyonunu ve yapılması gerekenleri konuştuk. Kendisinin Türk futbolunu daha düzgün yere getirmek ve düzeltmek ismine hayli hakikat teşhisleri ve akılcı bir planı var. Bu planları uygulama fırsatı bulursa, Türk futbolu için fazlaca epeyce yararlı olacağını düşünüyorum.”
Sepil, Büyükekşi’nin kendisine idare şurasında yer almasını önerdiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Kendisine epeyce teşekkür ettim. Bilindiği üzere Göztepe’nin şu an Sport Republic şirketiyle yürütülen bir iştirak görüşmemiz var. Bu birleşme bittiğinde ben de pay sahibi olarak kulübün ortasında kalacağım. ötürüsıyla hem bir spor kulübünde pay sahibi olup birebir vakitte TFF idare şurasında olmamın kurallar ve etik açıdan uygun olamayabileceğini kendisine söylemiş oldum. İnşallah kendisi lider seçilir. Seçildikten daha sonra da Büyükekşi’yi her türlü desteklemeye devam edeceğim.”