Keyifli derbi

bencede

New member
‘Son senelerdaki sıkıcı derbiler üzere mi olacak?’ kaygısıyla beklediğimiz bu maçın tempolu ve konumu bol bir derbi olması, eminim tüm izleyenleri keyifli etmiştir. Tahminen de iki grubun ligdeki durumu bu oyunun bu türlü oynanmasının ön şartıydı.
Galatasaray, gençlik ateşinin temposuyla net konumlara daha fazla giren taraftı. Ancak ekip savunmasında sıkıntıları olan bir kadronun, gençliğin heyecanını denetim edebilecek deneyim eksiğinin üzerine amatörce iki gol yemesi eklenince, bu düzeydeki maçları kazanmakta zorlanır ya da kaybedersiniz. Galatasaray’ın yapılanma süreci devam ederken en büyük sorunun geriden oyun kurmak olduğu bir sefer daha görüldü. Girilen konumlarda yüklü olarak rakip ataktayken kazanılan toplarla gerçekleşiyor ve Galatasaray bunu epeyce düzgün yapıyor. Fakat rakip yarı alanda daha uzun mühlet kalabilecek bir oyuna da muhtaçlık var.
Fatih Hoca değişiklikleri vaktinde yaptı lakin Halil biraz daha alanda kalmalıydı. Gecenin sürprizi Pereira’dan geldi ve gecenin kazananı oldu. Rakip yarı alana geçmekte zorlanmayan ve daha akıcı oynayan bir Fenerbahçe izledik. Pareira yalnızca Szlai ve oyuna müdahaleleri konusunda eleştirilebilir. Bir de Mesut’un saha ortasındaki başkanı olduğunu kabul etmeli.
Hepsi bir yana keyifli bir derbi izlemeyi özlemişiz…
 
Üst