İstek Çalımbay’dan istifa açıklaması

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig takımlarından Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, ligi yeterli bir yerde tamamlamayı hedeflediklerini söylemiş oldu.
Çalımbay, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, kadro olarak yaşadıkları düşünceleri atlatacak güçte olduklarını belirtti.
Taraftarlardan güç günlerde ekiplerine sahip çıkmalarını isteyen Çalımbay, “Şimdi bizim taraftara gereksinimimiz var. Bilhassa konutumuzda oynayacağımız Hatayspor maçı bizim için epey değerli. Taraftarın muhakkak gelmesi gerekiyor, taraftarımızla bütünleştiğimiz vakit fazlaca uygun şeyler yapacağımıza inanıyorum.” dedi.
Sivasspor ile ilgili hiç kimsenin başında kaygı olmamasını isteyen Çalımbay, şunları kaydetti:
“Geçen dönem bundan daha sıkıntı, dertli durumdaydık. Sakatın oluyor, cezalın oluyor, diğer şeyler oluyor. bir evvelki dönemler ne yaptıysak tıpkı biçimde ligi bitireceğimize yürekten inanıyorum. Ekibime, oyuncularımıza ve idaremize güveniyorum, en çok da taraftara güveniyorum. Ben ve grubumun bir maksadı vardı, burada çalıştığımız sürece kadromuzu birinci 5’in içine sokmaktı ve Avrupa kupalarına götürmekti. Biz bunları yaptık. Son 10 yılda Anadolu’da Avrupa kupalarına üst üste giden grubuz biz. Türkiye’mize epey puanlar kazandırdık. Lakin o denli maçlarda oynadık ki, bize hayli maç oynattılar ve zahmetler yaşadık. Biz bu biçimde problemleri aşarak bir yerlere geldik. Tıpkı biçimde biz bunu da aşacağız, âlâ yerlere muhakkak geleceğiz. Lakin birlik, birliktelik içerisinde olmamız gerekiyor, her insanın birbirine dayanak vermesi gerekiyor. Taraftarlarımızla yeniden hoş günleri yaşamak istiyoruz. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz ancak kimi vakit şanssız şeyler yaşanabiliyor. Bunu da bu hafta kırmak istiyoruz ve kesinlikle bu hafta taraftarımızı maça bekliyoruz.”
“Kabullenemediğim şey kaybettiğimiz puanları hakem yanılgılarının belirlemesi”
Atakaş Hatayspor maçında cezalı olması niçiniyle alandaki yerini alamayacağını anımsatan Çalımbay, futbolculuk hayatında görmediği kadar kartı teknik yöneticilik devrinde gördüğünü tabir etti.
Çalımbay, hakemlere hakaret etmediğini, makus bir şey söylemediğini vurgulayarak, “Sadece ekibimizin hakkını koruyoruz, göz göre bakılırsa olan haksız olayları hazmedemiyorum. O yüzden bir reaksiyon gösterebiliyorsunuz. Lakin bu reaksiyon muhakkak yüksek boyutlara gelen bir reaksiyon değil.” diye konuştu.
hiç bir kulüple külfetlerinin bulunmadığını, her maç yalnızca futbol oynamaya çalıştıklarını lisana getiren Çalımbay, şu biçimde devam etti:
“Hakemler kolay kırmızı kart gösteriyorsa bunlara mecburen reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Biz bunlardan dolayı üzgünüz ve bize yapmasınlar, biz Sivassporuz. Sivasspor kimselerle uğraşmıyor, dikkat etsinler hiç bir vakit Sivas’ta bir olay çıkmamıştır. Sivasspor olarak örnek bir kulübüz, büyük düzensizlikler çıkaracak kulüp değiliz. Kabullenemediğim şey, kaybettiğimiz puanları hakem yanılgılarının belirlemesi. Bizim de kendi kusurlarımız, hatamız var onları kabul ediyoruz. Düzeleceğiz ve fazlaca düzgün duruma geleceğiz. Bir galibiyete gereksinimimiz var, bir galibiyet aldığımız vakit fazlaca daha güzel yerlere geleceğiz. Ligde üst üste 3 galibiyet aldığınız vakit fazlaca farklı yerlere gelebiliyorsunuz. Bütün amacımız bu maç ve başkaları. Apayrı bir biçimde maça çıkıp elimizden geleni yapacağız.”
“Sivas’a bir ziyanımız olduğu vakit gereken her neyse onu da yaparız”
Çalımbay, tek maksatlarının ligi yeterli bir yerde tamamlamak olduğuna işaret ederek, “Biz hiç bir vakit pes etmeyiz lakin Sivas’a bir ziyanımız olduğu vakit gereken her neyse onu da yaparız, hiç bir kuşku olmaz. Kesinlikle bir galibiyetten daha sonra hayli daha düzgün olacağımıza inanıyorum.” sözlerini kullandı.
Savunma oyuncusu Uğur Çiftçi hakkındaki transfer söylentilerinin sorulması üzerine ise Çalımbay, “Karar idarenin sonucu, şu anda transfer düşünecek durumda değiliz. Uğur’un da kanısını bilmiyoruz. Bizim evvel bu durumdan çıkıp rahatlamamız lazım. Burada fazlaca güzel oyuncularımız vardı. Emre ve Mert Hakan gitti. Şu anda da gittikleri yerlerde çok âlâ oynuyorlar. Kulübün menfaati her neyse ona göre hareket edilir. Bizler de devre ortası için araştırmalara başladık.” karşılığını verdi.