İnsanlar, su, ışık: fotoğrafçı Claudia Stranghöner'in portföyü

Adanali

New member
,Fotoğrafçı Claudia StranghönerClaudia Stranghöner'in fotoğrafları anların ve insanların özünü yansıtıyor. İzleyicinin yaz, güneş ve su ile karakterize edilen bir görüntü dünyasına dalmasına olanak tanıyor. İlk bakışta fotoğraflarınız aile fotoğraflarına benziyor: özel, doğrudan ve sevgi dolu. Orta format analog görüntülerin sıcak renkleri bu izlenimi güçlendiriyor ve aynı zamanda bunların birkaç yıl önce değil, 1970'lerde çekildiği izlenimini veriyor. Fotoğrafçının yapım anlarındaki insanları keskin bir bakış açısı var.


Farklı türlerDuyuruStranghöner, her biri farklı bir odak noktasına sahip olan portre, iç mekan ve anlatı gibi fotoğraf türlerinde çalışıyor. Portreleri, fotoğrafçı ile model arasındaki derin bağla karakterize ediliyor; bu onun için yalnızca güven oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda onun için “iyi bir portre” oluşturacak sessiz anlaşmaya varması açısından da çok önemli.

Anlatısı genellikle kişisel bir sanatsal hedefin peşinde koştuğu bir dizi görüntü içerir. Bir konuyu izleyiciyi duygusal olarak da etkileyecek şekilde uygulama fırsatı sunuyorlar. Bazı kişisel çalışmaları da sipariş edilen çalışmalardan ilham alıyor. Bu onun fotografik fikirlerinin çoğunu geliştirmeye devam etmesine ve yeni zorluklar bulmasına olanak tanıyor.
“Yaz 01”, İtalya, Claudia Stranghöner“Yaz 01”, İtalya


(Fotoğraf: Claudia Stranghöner)
 
Üst