“Her kim, Türk futbolunun kolay bir lig olduğuna inanıyorsa yanılıyor”

bencede

New member
Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montella, Türkiye liginin kolay bir lig olmadığını, bu kanıya sahip bireylerin yanıldığını belirtti.
İtalya’nın La Gazzetta dello Sport gazetesine konuşan Montella, Türkiye’de Adana Demirspor ile şu ana kadar ortaya koyduğu işten şad olduğunu ve daha da güzelini yapabileceklerine ikna olduğunu söylemiş oldu.
Galatasaray ile birlikte ligin doruğunda yer almalarını bekleyip beklemediği sorulan Montella, “Teknik yönetici olarak iddialarda bulunmuyor, her gün oyuncularımın kazanan kararı elde edecek tahlilleri bulmasını düzgünleştirmeye yönelik çalışıyorum. Bizden daha donanımlı bir takıma sahip olduklarını biliyoruz fakat bu bizi sonlandırmıyor tersine bizi daha uygununu yapmamız için teşvik ediyor.” yorumunu yaptı.
Hafta sonu oynayacakları Galatasaray’ın Dries Mertens, Mauro Icardi, Lucas Torreira üzere yıldızlara sahip olduğu hatırlatılan Montella, “Onlar büyük transferler yaptılar fakat öteki kadrolar da fazlaca para harcadı. Heyecan verici bir lig. Mertens, oyuna çabucak yeterli biçimde ahenk sağladı. Icardi, çıkış yaptı. Umarım, onlar ortalarında çabucak hemen ahengi bulmamışlardır. Bu maç için beklenti var. Büyük hissediliyor lakin bu coşkuya dönüşmemeli. Ancak ben burada kararın da ötesinde en güzellerle oynayabileceğimizi göstermekle ilgileniyorum.” sözlerini kullandı.
Montella, Mario Balotelli’nin İtalyan ulusal grubuna bir daha çağrılması da olmak üzere ona güzel biçimde el verdiklerini lakin meskenine yakın olmak istediğini ve Sion’un teklifini uygun bularak gittiğini kaydetti.
Montella, her ülkenin kendine has gelenek ve alışkanlıkları olduğunun bunun futbolda da bu biçimde olduğunu belirterek, “Tanımaya muhtaçlık var. Her kim, Türk futbolunun kolay bir lig olduğuna inanıyorsa yanılıyor. Buraya kışı geçirmek için gelmiyorsun. Statlar yeni ve her vakit epey sıcak bir atmosfer var. Burada latife yok. Başakşehir’e karşı 3-0’lık maçın akabinde Fiorentina kimi şeyleri biliyor.” değerlendirmesinde bulundu.
niçin kalmayı tercih ettiğine yönelik soru üzerine, 48 yaşındaki teknik adam, “Burada devam etmek istediğim bir projedeyim. Liderin büyük gayeleri var. Hoş bir proje.” dedi.
İtalyan çalıştırıcı, Adana Demirspor’da 4-2-3-1 formunda bir dizilimle oynadıklarını ve bu türlü hayli gol attıklarını fakat istikrar kurmayı iyileştirmeleri gerektiğini belirterek, atak oyuncuları olmadan oynadıklarını ancak kanatta açıkta oynayan oyuncularının atakta daha tesirli olduğunu lisana getirdi.
Montella, Vavacars Fatih Karagümrük ekibini çalıştıran vatandaşı Andrea Pirlo ile görüştüklerini ve haberleştiklerini belirterek, “Andrea, süratle yerleşiyor. Uygun işler çıkaracak.” dedi.
Serie A ile ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine Montella, “Juventus ve Inter’in bu sıkıntıları yaşamasını beklemiyordum lakin toparlamak için vakit var zira takımları güçlü. Dünya Kupası’nın dönem ortasına denk gelmesi epey sürprize yol açabilir.” yorumunu yaptı.
Milan’ın sağlam bir grup olduğunu, Napoli’nin ise epeyce düzgün oynadığını aktaran Montella, Atalanta’nın da herkesi rahatsız edecek bir grup olduğunu söylemiş oldu.