“Hakeme saygısız bir şey yapmadım”

bencede

New member
Üstün Lig’in 9. haftasında deplasmanda Trabzonspor’a 3-1 yenilen Fenerbahçe’de teknik yönetici Vitor Pereira, açıklamalarda bulundu.

“Kalitemizi alana yansıttık. Golü bulduk, ikinci golü de bulabilirdik.” diyen Pereira, “Ama Kim’in yaptığı iki faulün ikisine de hakem sarı kart gösterdi ve bir kişi eksik kaldık. 10 kişi kaldıktan daha sonra defansta organizeydik. Rakip topa sahip oldu lakin kendi alanlarında çevirmeye müsaade verdik. Fakat 85. dakikaya kadar. O dakikalarda hakemin vermiş olduğu bir kararla maç bitti. Hakem hakkında yorum yapmak istemiyorum, beşerler aslına bakarsanız yapacaktır.” sözlerini kullandı.
Pereira, Trabzon’a kazanmak için geldiklerini lisana getirerek, “Maçtan evvel oyuncularımızla yaptığım konuşmalarda da bunu lisana getirdim. birliktelik için gelmedik. Kazanmak için epey çalıştık, maalesef mümkün olmadı. Savaşmaya devam edeceğiz. Puanları telafi edeceğiz. Önümüzde Avrupa maçı var. Bu maç geçmişte kaldı, bir şey değiştiremeyiz. Artık ileriye bakmamız lazım.” diye konuştu.
Hakem Ali Şansalan ile maç içerisindeki konuşmasıyla ilgili soruya ise Pereira, “Aslında saygısız bir şey yapmadım. bahsetmiş olduğuniz şeyi hatırlamıyorum. Hakeme karşı bir harekette bulunmadım.” cevabını verdi.
Pereira, bir soru üzerine, “Maç bir daha oynansa birinci 11 tercihlerim tam olarak bu biçimde olurdu.” tabirini kullandı.