“Galatasaray, 500 yılı aşan bir eğitim kurumu”

bencede

New member
Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, “Galatarasay Üniversitesi, bu topluluğun en son kurulan eğitim yuvalarından bir tanesi. Galatasaray, 500 yılı aşan bir eğitim kurumu. Herkese örnek olabilecek bir yapıdayız.” dedi.
Galatasaray Üniversitesinin kuruluşuna destek teşkil eden milletlerarası antlaşmanın 30. yılı ötürüsıyla, Galatasaray Üniversitesi’nde bir aktiflik düzenlendi.
Galatasaray Üniversitesi ve Mezunlar Derneğinin düzenlediği aktifliğe, Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, eski lider Faruk Süren, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ertuğrul Karsak ve Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği Lideri Elif Uzuner katıldı.
”Burası bizim yuvamız”
Mezunlar, fakülte dekanları, öğrencilerin de iştirak sağladığı tertip öncesi basın mensuplarına bir açıklama yapan Dursun Özbek, Galatasaray Üniversitesi ile iftihar ettiklerini belirterek, “Galatarasay Üniversitesi, bu topluluğun en son kurulan eğitim yuvalarından bir tanesi. Bildiğiniz üzere Galatasaray, 500 yılı aşan bir eğitim kurumu. ötürüsıyla birinci okulundan tutun lisesi var, ortaokulu var ve üniversitesi de var. Herkese örnek olabilecek bir yapıdayız.” dedi.
Galatasaray Üniversitesinin bugün en yüksek düzeyde tercih edilen bir üniversite olduğunun altını çizen Lider Özbek, rektör Ertuğrul Karsak’a teşekkür ederek, şöyleki devam etti:
“O da hizmet verdiği müddette üniversiteyi daha yüksek bir pozisyona getirdi. Bu ortada unutmamak lazım, üniversitenin kuruluşunda emeği geçen biroldukca Galatasaraylı abim var. Bunların başında Yiğit Okur, Coşkun Tunca, bedelli sınıf arkadaşım Ethem Tolga. Onlara teşekkür ediyoruz. Olağan İnan abinin (Kıraç) emekleri de fazlaca büyük. Onun için burası bizim yuvamız. Seve seve geliyoruz. İftihar ettiğimiz bir kurum. İnşallah kaç 30 yılları burada birlikte kutlarız. Ben burada okuyan bütün Galatasaraylı kardeşlerime selam ediyor, muvaffakiyetler diliyorum.”
Rektör Ertuğrul Karsak da Galatasaray Üniversitesi’nin 500 yılı aşan bir eğitim ve öğretim geleneğinin son kademesi olduğuna dikkati çekerek, “Bugün, üniversitenin kuruluşuna destek teşkil eden milletlerarası antlaşmanın 30. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında mezunlarımızın bir konseri olacak. Etkinliklerimiz cuma günü YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, Fransa Yüksek Öğretim ve Araştırma Bakanı ile eski Fransa Başbakanı Alain Juppe’nin iştirakiyle düzenlenecek panellerle devam edecek. Birçok 30 yıllar diliyorum.” diye konuştu.
Etkinlik kapsamında üniversitenin birinci mezunlarından oluşan Müzikal ve Drama Kulübü, Çelik Kasapoğlu’nun müzik yöneticiliğinde ve Osman Ergül’ün koordinatörlüğünde bir konser verdi.
 
Üst