“Fenerbahçe’nin amacı her vakit kupalar kazanmaktır”

bencede

New member
Fenerbahçe Futbol Ekibi’nin yeni transferi Lincoln Henrique, sarı-lacivertli kulübe geldiği için keyifli, gururlu ve heyecanlı olduğunu söylemiş oldu.
Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen idmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Brezilyalı oyuncu, sarı-lacivertli kadroya transfer süreci, teknik yönetici Jorge Jesus, maksatları ve birinci izlenimlerini anlattı.
Fenerbahçe’ye geldiği için hissettiklerini aktaran Lincoln, “Fenerbahçe üzere bir grupta olduğum, bu kulübü temsil ettiğim için fazlaca keyifli, gururlu ve heyecanlıyım. Bu dönem büyük muvaffakiyetler elde edebilmemiz için hayli çalışacağım.” dedi.
Portekizli dünyaca ünlü teknik yönetici Jorge Jesus ile Fenerbahçe’nin mesleğine en uygun biçimde tesir edeceğini söyleyen 23 yaşındaki futbolcu, “Jesus, dünyanın en büyük teknik yöneticilerinden biri. Fenerbahçe de Türkiye’nin en büyük kulübü. Mesleğime epeyce olumlu katkıları olacak. Ben de bunun için hazırım. Fenerbahçe Kulübü olarak bu dönem amaçlarımıza ulaşabilmemiz için hocamız, oyuncularımız ve taraftarlarımızla birlik olarak hayli çalışmamız gerekiyor.” diye konuştu.
Lincoln, Fenerbahçe’deki meydan okumaya hazır olduğunu belirterek, “Fenerbahçe’den teklif geldiğini duyduğumda epey heyecanlandım ve keyifli oldum. Menajerime Fenerbahçe üzere bir grupta, Jorge Jesus üzere bir teknik yöneticiyle çalışmak istediğimi söylemiş oldum. Bu meydan okumaya kendimi hazır hissettim. Bana hangi konumda muhtaçlık duyulursa elimden geleni yapacağım.” değerlendirmesinde bulundu.
“Beni şekil olarak en hayli Ronaldinho etkiledi”
Lincoln Henrique, idol olarak unutulmaz Brezilyalı oyuncu Ronaldinho’yu gördüğünü söylemiş oldu.
Pozisyonunu anlatan Lincoln, “Ofansif orta saha oyuncusuyum lakin günümüzde futbolcuların 2-3 farklı konumda oynaması gerekiyor. Hocamız benim en düzgün hangi konumda oynayacağıma karar verecektir.” sözlerini kullandı.
Modern futbolda 10 numara konumunun epeyce fazla kalmadığını lisana getiren Lincoln, “Her vakit örnek olarak Ronaldinho’yu gördüm. Hepimizin benzeri karakteristik özellikleri olabilir ancak beni usul olarak en epeyce Ronaldinho etkiledi.” halinde görüş belirtti.
“(Jesus) Şeklimi fazlaca âlâ biliyor”
Brezilyalı futbolcu, teknik direkör Jesus’un kendisini fazlaca güzel tanıdığını lisana getirdi.
“Portekiz’de hocamıza karşı fazlaca fazla oynadım.” diyen Lincoln, “Tarzımı epey âlâ biliyor. Nasıl oynadığımı, hangi durumda daha düzgün oynadığımı, fazlaca âlâ bir biçimde biliyor. Hocamız, hangimizden hangi konumda randıman alabileceğini fazlaca düzgün biliyor.” sözlerini kullandı.
“Rizespor’daki halimden çok daha farklıyım”
2017-2018 döneminde Türkiye’de Çaykur Rizespor’da oynayan sarı-lacivertli kadronun yeni transferi, 5 yıl öncesine bakılırsa epey farklı olduğunu anlattı.
Karadeniz temsilcisine geldiğinde 18 yaşında olduğunu hatırlatan Lincoln, “Beş sene evvel Türkiye’de oynadım. bu biçimdedan bu yana epeyce değiştiğimi düşünüyorum. bu biçimde 18 yaşındaydım. Futbol manasında hayli daha olgunlaştım ve geliştim. Kendimi daima geliştirmeye çalıştım. O halimden çok daha farklıyım.” diye konuştu.
Lincoln, mesleğinde beklenen çıkışı yapamadığının söylenmesi üzerine, “Hayatta her vakit yaptığımız kusurlardan dersler çıkarırız. Üç yıl boyunca Porto’da üst düzeyde futbol oynadım. Yeni bir meydan okumaya kendimi hazır hissettim. Buradan teklif geldiğinde ikinci sefer düşünmedim bile. Çok büyük bir gruptayım ve burada elimden geleni yapmak istiyorum.” biçiminde görüş belirtti.
“Fenerbahçe’nin maksadı her vakit kupalar kazanmaktır”
Brezilyalı futbolcu, sarı-lacivertli grubun 8 dönemdir Harika Lig’de şampiyon olamamasına değinerek, “Fenerbahçe’nin maksadı her vakit kupalar kazanmaktır. Fenerbahçe’nin bu kadar uzun vakit kupa kazanamaması kabul edilebilir bir şey değil. Şampiyonlar Ligi’nde de ön eleme oynayacağız. Birinci maksadımız onu geçip, küme kademesine kalabilmek.” sözlerini kullandı.
Fenerbahçe tarihinde Gerson, Alex de Souza ve Diego Ribas üzere 10 numaraların oynadığının hatırlatılması üzerine genç futbolcu, “Fenerbahçe’de her vakit hayli büyük oyuncular olmuştur. Bu kulübün tarihine geçmek istiyorsanız, epey çalışmanız gerekiyor. Ben de epeyce çalışacağım. Ekip arkadaşlarımızla bu kulübün tarihine geçebilmemiz için epey çalışacağız. Yapmamız gereken epey şey var. Bu kulübün tarihine geçmemiz için kupalar kazanmamız gerektiğini biliyoruz.” biçiminde konuştu.
Şampiyonluk hasretinin kendisinde baskı oluşturup oluşturmayacağının sorulması üzerine Lincoln, “Profesyonel futbolcular olarak her vakit her şeye hazırlıklı olmalıyız. Şükürler olsun ki aşık olduğum mesleği yapıyorum. Benim üzerimde rastgele bir baskı oluşturmuyor. Benim için baskı aileme en düzgün biçimde bakabilmektir. Futbol benim için bir baskı değil. Futbolda her vakit her şeye hazırım. Çok çalışmamız gerekiyor ki şu ana kadar bunu yapıyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.