Erden Timur’dan transfer açıklamaları! “Gelecek yıl…”

bencede

New member
Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur kulübün toplumsal medya hesabından yapılan yayında açıklamalarda bulundu.
“Gelecek yılın transfer stratejisini yaptınız mı?” sorusuna üzerine gelecek planlarından bahseden Erden Timur, “Dört oyuncumuzun mukavelesi bir yıllık. Aslında yüksek maaş. Oliviera’nın mukavelesi dört yıllık. Porto’daki mukavelesi de dört yıllıktı. Maaşlar düştü. Bonuslar kısmı hayli epeyce farklı. Çok ufak sayılar. Uzama opsiyonlarında 20-25 maç, birinci 11. 45 dakika koyduğumuz bir yerde uzatmalar dahil değil. Bunun maksadı oyuncunun başı rahat olsun istedik. Gelecek seneyi planlamak için birer yıllık planlamayı yaptık. Hangi yaşta olursa olsun, her oyuncu dört ve beş yıl mukavele ister. Bir yıllık mukavele sebebi oyuncunun ne kadar istediğini gösteriyor. Gelecek yıl için hayli kıymetli planlar yapıyoruz. Ayrıntı veremem. Şu anki rakiplerimiz üzere bizim de 5-6-7-8 ay vaktimiz var. Farklı stratejilerimiz var. Scouting manasında farklı bir yapılanma oluşturacağız. Değişiklikler olacak. 7 farklı bölgeye ayrılıyoruz. Oyuncu tahlil, takip kısmı farklı bir biçimde çalışacağız. Bunların izlenmesi yazılımla olacak. Hepsi gelecek yılki havuzu geliştirmek için olacak. Galatasaray yalnızca kendisine alacağı değil, alıp kiralayacağı oyuncular olacak. Yalnızca bizden yetişen oyuncudan para kazanmayacağız. Diğer kulüplere de göndererek geniş bir planımız var” cevabını verdi.

Eski Galatasaray’lı Feghouli’nin açtığı dava hakkında konuşan Timur, “Feghouli kendisi deklare etti türel süreç başlattı. Süreç o biçimde. Belirli ödemeler yapılıyor. Bir sürü paralar ödeniyor. İdare, hepimiz cebimizden paralar veriyoruz. Burada senelerca oynamış insanların belirli biçimde daha ihtimamlı davranması gerekiyor.” kelamlarını söylemiş oldu.

“Arda Turan epeyce büyük bir Galatasaraylı”
Ayrıca emekliliğini açıklayan Arda Turan için de jübile maçı düşünüldüğünü açıklayan Timur, “Arda Turan, hayli büyük bir Galatasaraylıdır. Galatasaray taraftarının her vakit sahiplenmesi, sahip çıkması gerekir. En meslekli yerli futbolcudur ve gurur duymalıyız ki Galatasaraylıdır, altyapımızdan çıkmıştır. Barcelona, Atletico Madrid üzere kulüplerde oynamış, Avrupa’da finaller oynamış. Teknik adamlık olarak Fatih Terim’dir, futbolculukta da en başarılısı Arda Turan’dır. Arda’ya jübileyi düşünüyoruz.” biçiminde konuştu.

“Marcao gitti, önemli bir para kazandırdı”
Sözlerine spora nasıl başladığını anlatarak devam eden Timur, “Her çocuk üzere benim için değerli olan tuttuğumuz kadro Galatasaray’dı.” diyen Erden Timur, “Babam Mersin İdmanyurdu’nda yöneticilik yapıyordu. Kadroda oynadım. Daima futbolla ve Mersin İdmanyurdu ile iç içeydik.” kelamlarını söylerken, transfer periyodunda ekipten ayrılan oyunculardan Marcao için, “Ben ön plana çıkıyorum. Lakin basketboldaki üzere bu takım işi. pek epey insanın emeği var. Herkese, başta liderim olmak üzere, tüm üyelere; daha sonra Okan hocamıza teşükker ediyorum. Nitekim gece gündüz efor sarfetti. Oyuncu izledi, ekip işleri vardı. Gece 3’lerden, 4’lerdilk evvel Florya’dan gidilmiyordu. kimi vakit bize çay getiriyorlardı. Onlar da bize hakkını helal etsin. Uğur Yıldız epey kıymetli iş yaptı. Cenk Ergün fazlaca değerli iş yaptı. Yalnızca 13 oyuncu alınmadı, 26 oyuncu gönderildi. Geçen sene de seçim geç olmuştu lakin Fatih Hoca’mız vardı. İki ayda her şey yapıldı. Herkes gecelere kadar çalışıyordu. Toplumsal medya grubuna, epeyce hoş bir biçimde bunu lanse ettiler. Marcao gitti, bize önemli bir para kazandırdı. Eski idarelere de teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

“Bizim aldığımız oyuncuların dördü aldığı maaşın daha azını aldı”
Transfer periyodunda Mauro Icardi, Juan Mata, Torreira ve Mertens üzere yıldızları takımına katarken nasıl bir ikna sürecinden geçilmesinin sorulması üzerine Timur, “Giden herkese de tek tek teşekkür ediyorum. Alpaslan Dikmen’in epey hoş kelamı vardır. Ter döken, tüm giden herkese teşekkür ediyoruz. O yüzden bu süreç takım işi ve bu kadar insanın epeyce emeği var. Dört ay, seçimle bir arada gece dörttilk evvel uyuduğumuz fazlaca azdır. Oyuncuları ikna süreçlerinde tüm takım olarak çaba ettik. İnsanların karar verme süreçleri yalnızca para değil. İnsan kendisini karşıdaki yerine koyunca, biz ‘garanti oyunculara muhtaçlığımız var’ demiştik. Geleceği de planlamıştık. Orta üst kulüplerden teklif alması lazımdı. Winner karakteri olacak, şampiyonluk isteyen oyuncu olacak. Oyuncunun önceliği para olmayacaktı. Bugüne kadar Türkiye Ligi’nde genelde maaşı iki ile iki buçukla çarpılmış, dört sene kontratlar verilmiş. Bizim aldığımız oyuncuların dördü aldığı maaşın daha azına aldı. Bir tane 140 bin Euro daha fazla verdiğimiz bir oyuncu var.” formunda konuştu.

“12 sene evvel Drogra, Sneijder vardı”
“Takımdan şad musun?” sorusuna Erden Timur, “Çok şad olduğumu söyleyebilirim. Bir defa oyun manasında vakte muhtaçlık var. Geç transfer oldu. İki aydı ve bu süreyi nasıl uzatabiliriz dedik. O manada biraz vakte gereksinimimiz var. Atletizm manasında almak istediğimiz oyuncular da vardı. Ekibin sürat ve atletizm konusunda gelişmesi gerekiyor. Ekibin atletik potansiyeli yüksek olması lazım. Her bölgede önemli manada yedeklenmiş hem meslekli hem kabiliyetli olarak yedeklenmiş 6 yıldız oyuncu aldık. 12 sene evvel Drogba, Sneijder vardı. Bu sefer 6 kişi geldi. Rakiplerimiz de o denli. Rakipler üstüne koyarak geldiler. Son 30-35 seneye baktım, dört büyük ekibin dördünün de ve Başakşehir ve Konyaspor da kuvvetli takımlar kurdu.” cevabını verdi.

“yeniden Avrupa şampiyonu olacağız”

Avrupa Kupaları’ndaki amaçlarından de bahseden Erden Timur, “Takım yaşlı deniyor lakin geçen seniçin yaş ortalaması iki yaş daha düşük. Kendisini ispat etmiş, seçkin gruplardan teklif alan iki oyuncu da var. 23-24-25 yaş olduğunda sayılar daha farklı oluyor. Neye ikna ettik, bir plan anlattık. Bence samimiyete, kararlılığa ikna olur. Rasyonalite epey kıymetli lakin bir beyin beş beyni ikna etmeye çalışırken, kalp bin kalbi fetheder. Biz 5 yıllık plan ortaya koyduk. tekrar Avrupa şampiyonu olacağız dedik. Akademi tertibinden tutup da, milletlerarası futbol insanlarıyla bir şeyler ortaya koyduk. Finansmanı da anlattık. Uzun sürüyor. Esnemedik. dediğimiz üzere, bizim için bir turnusoldu. Karakterli oyuncular. Yalnızca winner karakterli değil. Memleketler arası bir şirketle 15-16 sayfalık karakter tahlili yaptırdık. Çok kıymetli karakterler getirdik” açıklamalarını yaptı.
 
Üst