“Daha istikrarlı olmamız gerekiyor”

bencede

New member
Muhteşem Lig’in 10. haftasında 23 Ekim Cumartesi günü konutunda GZT Giresunspor ile karşılaşacak olan Gaziantep FK’nin orta saha oyuncusu Maxim, maça 3 puan almak için çıkacaklarını ve bunu gelenek haline getirmek istediklerini söylemiş oldu.
Maxim, kulüp tesislerinde gazetecilere, grup olarak GZT Giresunspor maçına yeterli hazırlandıklarını söylemiş oldu.
Galibiyet serisi yakalamak istediklerini belirten Maxim, şunları kaydetti:
“Rakibimiz kim olursa olsun fark etmiyor alana çıkıp o maçtan 3 puan almak için gayret ediyoruz. Muhakkak bir istikrar yakalamamız lazım. 3-4 maç kazanırsak bu kadro epey daha farklı şeyler gösterebilecektir. Ben buna inanıyorum. Rakiplerimize hürmet gösteriyoruz. Şu anda rakibin Giresunspor olması fazlaca bir şey fark etmiyor. Biz o maça 3 puan almak için çıkacağız. Bunu bir gelenek hale getirmek istiyoruz. Puanlar almamız lazım.”
“Daha istikrarlı olmamız gerekiyor”
Maxim, grup olarak yeterli oynadıkları fakat birtakım maçlardan puan alamadıklarını söz ederek, şöyleki devam etti:
“Şu an bulunduğumuz pozisyondan ve topladığımız puanlar daha fazlasını toplamak isterdik ancak ne yazık ki birtakım maçlarda yeterli oynamamıza karşın hak ettiğimiz puanlardan daha azını aldık. Şu an kadro olarak düzgün çalışıyoruz, yanılgılarımızı düzeltmeye bakıyoruz. Daha istikrarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunu başarabilseydik farklı şeyler konuşurduk. Amaçlarımıza ulaşmak için bu istikrarı sağlamak ismine daha fazla çalışmamız gerekiyor.”
Yeni dönem öncesi Avusturya’da kamp yaparken sakatlık geçirdiğini ve 6 hafta alanlardan uzak kaldığını hatırlatan Maxim, birinci kez bu kadar alanlardan uzak kaldığını ve bu duruma alışkın olmadığını söylemiş oldu.
Kuvvetli bir sureci geride bıraktığını anlatan Maxim, “İki maç oynadım ve yavaş yavaş form grafiğim yükselecektir. Grafiğimi üstlerde tutup ekibe takviye olmaya çalışacağım. Lakin alanda Maxim’in olup olmayışı epey kıymetli değil burada herkes skoru değiştirecek potansiyele sahip. Benim ferdî manada dönmemden çok grubun performansı düşünmemiz gerekir.” değerlendirmesinde bulundu.