Çiftçi: “Ligi en üstte bitirmek istiyoruz”

bencede

New member
Demir Küme Sivasspor ile gelecek dönem bitecek mukavelesini 4 yıl daha uzatan tecrübeli sol bek Uğur Çiftçi, epeyce memnun olduğunu ve forması için çabaya devam edeceğini söylemiş oldu.
Memleketinin grubu Sivasspor’da 4. dönemini geçiren ve 30 Haziran 2023’te sona erecek kontratını 4 yıl daha uzatan 30 yaşındaki Uğur Çiftçi, Ziraat Türkiye Kupası, kırmızı-beyazlı takımın yeni dönemdeki amaçları ve kontratıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
Uğur, Sivasspor’un geçen dönemi en erken açan kadro olduğunu ve Avrupa kupalarında çaba ettiğini hatırlattı.
İnişli çıkışlı bir dönem geçirdiklerini lakin yaşanan kahırların üstesinden gelmeyi başardıklarını lisana getiren Uğur, “Ligi istediğimiz sırada bitiremesek de bunun telafisinin kupada olduğunu biliyorduk ve kupayı aldık. Kupayı aldığımız için de fazlaca memnunuz, bütün döneme değdi.” diye konuştu.
Uğur, Sivasspor’un tarihinde birinci sefer Türkiye Kupası’nı kazandığını, kendisinin de mesleğinde birinci defa kupayı kaldırdığını anlatarak, “Çok hoş bir his, her futbolcunun yaşaması gereken bir şey, epeyce memnunum.” değerlendirmesinde bulundu.
“Sivasspor arması için savaşmaya devam edeceğim”
Sivasspor formasını 5 yıl daha terletecek Uğur Çiftçi, “İnşallah elimden geldiği kadar çaba etmeye, Sivasspor arması için savaşmaya devam edeceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bana güvenen liderimize, idaremize, taraftarımıza teşekkür ediyorum. hiç birinin yüzünü kara çıkartmayacağıma kelam veriyorum.” tabirlerini kullandı.
Türkiye Kupası’nda Kayserispor ile oynadıkları final maçında yaşadıklarını da anlatan Uğur, şunları kaydetti:
“Biz de fazlaca heyecanlıydık lakin futbolcunun şöyleki bir profesyonelliği var. Kazansak da kupanın sevinci iki gün, kaybetsek de iki gün. Lakin benim aklımda zorluklarla oraya gelen taraftar vardı. Gelişlerinde ve gidişlerinde eza oldu, bu niçinle onlara hayli teşekkür ediyorum. Bizi orada yalnız bırakmadıkları için heyecanlıydık. Onların nasıl bir histe olduğunu hissetmek için onların ortasından birisi olmak lazım. Alışılmış ki bunun da heyecanı vardı. Taraftarımız geldi, mahcup olmayalım, mahcup etmeyelim, epey büyük bir sorumluluğu vardı. Allah’a şükür bunun altından kalkmasını bildik. Kupayı kazandık, daima birlikte kutladık ve bu yüzden epeyce memnunuz.”
“Avrupa’da başarılı bir dönem geçirmek istiyoruz”
Sivasspor’un üst üste üç dönem Avrupa kupalarında oynayacağına dikkati çeken Uğur, Anadolu grubu için bunun büyük bir muvaffakiyet olduğunu vurguladı.
Avrupa’ya giden ekiplerin bir daha sonraki sene küme düştüğüne epey kere şahit olduğunu belirten Uğur Çiftçi, “Allah’a epey şükür bu biçimde bir derdimiz olmadı. İki sene üst üste Avrupa kupalarına gittik. O periyot pandemi oldu, tahminen de daha başarılı olabilirdik, olmadı lakin bu sene inşallah Avrupa kupalarında epeyce daha başarılı oluruz.” diye konuştu.
Kırmızı-beyazlı grubun yeni dönem amaçlarıyla ilgili Uğur, “Yeni dönemde herkes üst sıralara oynamak ister. Gerçekçi olmak gerekirse bir daha Sivasspor olarak ligi en üstte bitirmek, Avrupa’da da başarılı bir dönem geçirmek istiyoruz. Türkiye Kupası’na da her vakit değer veriyoruz, nasıl bir his yaşadığımızı bildiğimiz için yeniden kupayı almak ismine elimizden geleni yapacağız.” diyerek kelamlarını tamamladı.