“Bu kadar uzun periyodik bir düşüş hiç yaşamadım”

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 15. haftasında Kasımpaşa ile 1-1 birliktee kalan Beşiktaş’ta teknik yönetici Sergen Yalçın, maçı birinci yarıda bitirmeleri gerekirken şanssız bir gol yediklerini söylemiş oldu.
Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, “İlk kısım bizim istediğimiz üzere oldu. Golü bulduğumuz, golden daha sonra da 3-4 durumu gole çeviremediğimiz bir birinci yarı oldu. Rahat bir maç olacak üzere görünürken 60. dakikadan daha sonra skoru muhafaza psikolojisine bürünen, geri çekilen bir oyun oynadık. Rakip üstümüze geldi. Şanssız bir gol yedik. Bu tıp goller olabiliyor. Rahat bir biçimde bitirmemiz gereken karşılaşmayı birliktelikle noktaladık. 1-0 hiç bir vakit garanti bir skor değildir. Biz de bunun problemini yaşadık. Bu maçı bu biçimde tamamlayıp önümüze bakacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
Rachid Ghezzal-Mehmet Topal değişikliğindeki planını anlatan Yalçın, “Ghezzal biraz yoruldu. Mehmet’i merkeze çekerek, Can’ı da sağa alarak o bölgeyi kuvvetli tutmaya çalıştık. Rakip o bölgeden geliyordu. Oyuna giren oyuncuların vereceği katkı bizim için epeyce değerli. Giren oyuncuların ekibe katkı vermesi gerekiyor. Bu sene daha sonradan oyuna soktuğumuz oyuncuların maalesef bir katkısı yok. Grubun gücünü, direncini arttırmaları gerekirken arkadaşlarına yardımcı olamıyorlar. Bu da oyununun gidişatını etkiliyor.” tabirlerini kullandı.
Düzeltmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını kaydeden Sergen Yalçın, “Sezon başında bu durumda olacağımızı söyleselerdi kimse inanmazdı. Ben Anadolu’da da çalıştım ancak bu kadar uzun periyodik bir düşüş hiç yaşamadım. Uygun idman yapıyoruz, oyuncularımız maça uygun konsantre oluyorlar. Maçı birinci yarıda bitirebilirdik fakat ceza alanında topu getirince içeri sokmak lazım. İnşallah düzeltmeye çalışıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Oyuncularımıza tekrar kazanma alışkanlığı kazandırmak için ruhsal ve oyunsal çalışmaları yapıyoruz. Umarım önümüzdeki hafta kazanmaya başlarız.” diye konuştu.
Yalçın, siyah-beyazlı kadronun golünü atan Can Bozdoğan’ın performansı ile ilgili olarak ise “Can epeyce âlâ oynadı. 20 yaşında bulunmasına karşın katkı yapıyor ve sorumluluk alıyor. Ayağı yeterli, koşu uzaklığı yüksek. Bugün de epeyce âlâ oynadı. Kendisini tebrik ediyorum.” formunda görüş belirtti.
Kasımpaşa – Beşiktaş maçının özetini izlemek için dokunun!

Spor Toto Harika Lig’in 15. haftasında oynanan tüm maçların gollerini ve özetlerini izlemek için dokunun!