“Ayaklarımızın her vakit yere basması gerekiyor”

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’de averajla önder pozisyonda bulunan Adana Demirspor’un teknik yöneticisi Vincenzo Montella, şu ana kadar gösterdikleri ekip ruhu, istek ve arzuyu her maçta yansıtmaları gerektiğini söylemiş oldu.
Spor Toto Muhteşem Lig’in 8. haftasında 1 Ekim Cumartesi günü Galatasaray ile karşılaşacak Adana grubunda teknik yönetici Montella, idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Lider kalmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Montella, sıralamada hak ettikleri bir yerde olduklarını söz etti.
İtalyan teknik adam, liderliği hak ettiklerini oynadıkları her maçta kanıtladıklarını anlatarak, şu biçimde konuştu:
“Bunun devamı gelmesi gerekiyor. Alışılmışın haricinde bir yerde olduğumuz için ayaklarımızın her vakit yere basması gerekiyor. Şu ana kadar gösterdiğimiz ekip ruhunu, istek ve arzuyu her maçta yansıtmamız gerekiyor. Bundan daha sonra her maçta bizi zorluklarla karşılayacaklar. Bizim bütün bunlara hazırlıklı olmamız gerekiyor. Şu ana kadar yaptığımız her şeyi tekrar edip, istediğimiz noktada bitirmek istiyoruz.”
Galatasaray maçının tüm biletlerin satıldığına dikkati çeken Montella, şu biçimde devam etti:
“Başkanımız, taraftar ve kulübümüz için epeyce memnunuz. Bu yola birlikte başladığımızda, taraftarımız bizden hiç bir vakit takviyesini esirgemedi, sıkıntı anlarda bile yanımızda olduklarını gösterdiler. Liderimiz ve kulübümüz için hakikaten epey memnunum. Galatasaray maçı öncesi de bütün biletleri çabucak bitirmemiz bunun bir göstergesi. bu biçimde devam etmek için elimizden geleni yapacağız. Bu grubun başında olduğum için gurur duyuyorum. Hocalar gelir, masraf ve insanın karakteri kalır.”
“Ben forvetsiz oynadığımızı düşünmüyorum”
Montella, kulüp idaresinin transfer taleplerini dikkate aldığını ve bu doğrultuda çalışmalar yaptığını vurgulayarak, “Açıkçası bu sene biraz daha mutluyum. Yaptığımız çalışmalar kararı kulübün de karlar elde ettiğini söyleyebiliriz. Hatta tahminen de bu sene toplam maaş ödemesi konusunda biraz daha az efor sarf etmeleri gerekiyor. Kulübümüz bu noktaya gelebildiği için mutluyum. Ben taleplerimi ilettim, onlar da gereken çalışmaları yaptılar.” açıklamasında bulundu.
Nijeryalı sol kanat oyuncusu Henry Onyekuru’nun sakatlığını atlatarak çalışmalara başladığını ve maç gününe kadar hazır olacağını aktaran Montella, şunları kaydetti:
“Onyekuru’yu yenidendan kazanacağımızı düşünüyorum. Rakitskiy kırmızı kart niçiniyle forma giyemeyecek. Ben forvetsiz oynadığımızı düşünmüyorum. Statik özelliklerde forvetsiz çıkıyormuşuz üzere gözüküyor fakat Onyekuru kanat oyuncusundan çok bir santrafor. o vakit de ne kadar ofansif olabileceğimizi herkese göstermiş olduğumuzu düşünüyorum.”
 
Üst