Ahmet Parıltı Çebi: “Bir unsur imza atıyoruz…”

bencede

New member
Beşiktaş Kulübü, engelli bireyleri tekerlekli sandalye basketbolu ile tanıştırmak ve spor yapmaya teşvik etmek maksadıyla uygulamaya koyacağı “Engeller Bizi Durduramaz” toplumsal sorumluluk projesini 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla duyurdu.
Bedensel engelli bireyleri tekerlekli basketbol sporu ile tanıştırmak ve onları spor yapmaya teşvik etmek emeliyle hayata geçirilen projenin tanıtımı, Vodafone Park’ta gerçekleştirilen ve Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi ile kulübün Bedensel Engelliler Spor Şubesi Komite Lideri Elçin Kılıç’ın katıldığı basın toplantısıyla tanıtıldı.
görüşmede açıklamada bulunan Çebi, engellileri kimsenin durduramayacağını belirterek, “Engeller bizim beynimizde ve bu gerçeği de buradaki atletlerimiz yaptıklarıyla, başarılarıyla kanıtlıyorlar. Pürüzler kimseyi durduramaz, biz onlara mahzur olmayalım kâfi. İnsanın beyninin isteyip de yapamayacağı hiç bir şey yoktur.” dedi.

“Beşiktaş kulübü her vakit birincileri yapan bir kulüp”
Beşiktaş Kulübünün bir daha bir birinci imza attığını kaydeden lider Çebi, şunları söylemiş oldu:
“Engelli kardeşlerimiz bizlerden çok daha kuvvetliler. Dozajı kaçırmamak kaydıyla hırs bir ilaç üzere faydalıdır. Bize verdiğiniz kıymet için atletlerime teşekkür ediyorum. Beşiktaş Kulübü 20 sene evvel her vakit birincileri yapan bir kulüp olarak engelli kardeşlerimizle yol yürümeye karar vermiştir ve son derece de başarılı olmuştur. Ülkemizdeki bedensel engelli sporu için bir defa daha elimizi taşın altına koymak istedik ve 20 yıl evvel olduğu üzere bir daha bir unsur imza atıyoruz. Beşiktaş Kulübünün bu inancı yardımıyla Türk sporunda birinci defa ‘bedensel engel’ kavramıyla ‘şampiyonluk’ öyküsü bir ortaya geldi. Artık tıpkı vizyonla devam ederek Türkiye genelinde var olan altyapı problemini çözmek için bir adım atacağız. Bu proje ile bedensel engelli vatandaşlarımıza ulaşarak onları spora teşvik edeceğiz.”
Projeyle ilgili bilgiler veren Elçin Kılıç ise “bakılırsave geldikten daha sonra altyapı kurmak için çalışmalara başladık. Vakit ortasında anladım ki altyapı yalnızca kendi kadromuz özelinde değil tüm Türkiye için bir muhtaçlık.” sözlerini kullandı.

“İnsanların hayaline dokunma fikri hepimizi heyecanlandırıyor”
Ortopedik engellilere dokunmanın değerine değinen Kılıç, “Daha geniş ölçekli düşünmeye karar verdik. Her 8 şahıstan biri engelli, en az 10 milyon engelli var. Gelişmiş ülkelerde engelliler ömrün ve sporun içerisinde daha epey yer alıyor. Beşiktaş olarak asıl hayalimiz engelli bireyleri tekerlekli sandalye basketbol grubuyla tanıştırmak. Bu insanların ömrüne dokunma fikri hepimizi heyecanlandırıyor. Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirerek, bedensel engelli arkadaşlarımıza meskende ya da parkta yapabilecekleri fazlaca sıradan hareketler ile kondisyonlarını da artırarak basketbolu öğreteceğiz. Bu toplumsal sorumluluk projesinin öncülüğünü tekerlekli sandalye basket grubumuz yapacak. 20 sene evvel kadromuz kuruldu. Bu süreç ortasında biroldukça ekibe ilham verdi ve başarılara imza attı.” değerlendirmesinde bulundu.
Toplantının son kısmında tekerlekli sandalye basketbol oyuncularının yer aldığı eğitim görüntülerinin gösterimi yapıldı.
Tanıtım toplantısının akabinde kampanyaya yönelik özel çıkarılan tişörtü giyen Ahmet Parıltı Çebi, tekerlekli sandalyede basın mensuplarına manzara verdi.