Ahmet Işık Çebi gündemi kıymetlendirdi

bencede

New member
Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi, futbol ekibi için mali disiplin ve yarışmacı karakterden taviz vermeden takım oluşturduklarını belirtti.
Çebi, Beşiktaş mecmuasındaki yazısında transfer çalışmaları, Türkiye Futbol Federasyonunda (TFF) yaşanan idare değişikliği ve amatör branşlarla ilgili değerlendirmede bulundu.
Taraftarlardan kombine bilet alarak stada gelmelerini isteyen Çebi, “Futbol A ekibimiz için teknik yöneticimiz Valerien Ismael’in istekleri ve futbol akademimizden yetişen atletlerimizle 2022-2023 dönemi için mali disiplinimizden ve yarışmacı karakterimizden taviz vermeden takımımızı oluşturuyoruz. Tek tek futbolcuların değil grup halinde Beşiktaş’ımızın, topluluğumuzu keyifli edeceği bir dönem geçirmemiz için tüm taraftarlarımızı kombine biletlerimizi almaya ve Vodafone Park’ı doldurup kara kartallarımızın yanında olmaya davet ediyorum.” tabirlerini kullandı.
Ahmet Işık Çebi, Vodafone Park’ın tabanını de planladıkları biçimde yeni döneme hazırlamaya başladıklarını kaydetti. Siyah-beyazlı kulübün lideri, temmuz ayı sonunda değerli bir hazırlık maçıyla stadı açıp taraftarlarla hasret gidermenin hazırlıklarını yaptıklarını vurguladı.
TFF’de nazaranv değişikliği
Ahmet Parıltı Çebi, Mehmet Büyükekşi başkanlığında yeni nazaranve gelen TFF İdare Konseyinin değerli bir sorumluluk aldığını bildirdi.
Temiz futbol için üzerlerine düşeni yapacaklarını aktaran Çebi, şu tabirleri kullandı:
“Yeni bakılırsave gelen TFF Lideri Sayın Mehmet Büyükekşi ve idare konseyi, pek kıymetli bir sorumluluk aldılar. Türk futbolunun meselelerini çözmek ve futbolumuzun marka pahasını bir daha yükseltmek için daima birlikte çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. TFF konseylerinin tamamının istifa etmesi gerektiğini daha evvel lisana getirmiştim. Sayın Büyükekşi de vazifeye gelir gelmez benim de tekraren belirttiğim üzere şuraların istifasını istedi. Yeni dönemde tartışmalı hakem kararlarının, VAR sistemi ile ilgili polemiklerin, kaosun, huzursuzluğun değil; uygun futbolun, pak idarenin konuşulmasını istiyoruz. Tribünlerin bir daha dolmasını, taraftarlarımızın saha ortasında oynanan oyundan keyif almasını, öz kaynak sistemimizden yetişen atletlerimizi alkışlamasını istiyoruz. Pak futbol için Beşiktaş olarak üstümüze düşeni yapmaya, yanlışsız ve dürüst olmaya, direkt ve dürüstten yana olmaya devam edeceğiz.”
Amatör branşlar için dayanak çağrısı
Beşiktaş Kulübü Lideri Çebi, futbol haricindeki branşlarda faaliyetlerin sürmesi için Beşiktaşlı iş beşerlerine dayanak davetinde bulundu.
Amatör branşlara futboldan para aktaramadıklarını belirten Çebi, “Yeni yürürlüğe giren Spor Kulüpleri Yasası ve Bankalar Birliği Konsorsiyumu ile yapılan mutabakat uyarınca Futbol AŞ bütçesinden amatör şubelerimize bütçe ayrılması maalesef mümkün olamamaktadır. Türkiye’nin en hayli sayıda amatör spor branşında faaliyet gösteren spor kulüplerinin başında gelen Beşiktaş’ımız için epeyce değerli olan amatör spor branşlarında faaliyetlerimizin devam edebilmesi için Beşiktaşlı iş insanlarını bu şubelerimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu davetimizin geri çevrilmeyeceğine olan inancım tamdır. Bu inançla Beşiktaş’ın her bir kuruşunun takipçisi ve tek bir kuruşunun bile kaybına niçiniyet verilmesine pürüz olacağıma sizi temin ederim.” görüşlerini aktardı.